V prípade Behana treba konať rázne: Polícia zlyhala, vytýka bezpečnostný analytik | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

V prípade Behana treba konať rázne: Polícia zlyhala, vytýka bezpečnostný analytik

Ľubomír Behan
Ľubomír Behan
Zdroj: Foto: polícia
26.09.2016 14:40

BRATISLAVA – V prípade unikajúceho väzňa z Leopoldova Ľubomíra Behana treba rázne konať a polícia v tomto prípade zlyhala. Domnieva sa bezpečnostný analytik Juraj Zábojník.


"Keď pred troma mesiacmi ušiel z leopoldovskej väznice a média sa ma pýtali, či je nádej, že ho chytia, tak som sa vyjadril, že ak nie je úplne hlúpy, tak iba v prípade, že ho niekto z jemu blízkych zradí. Preložené inými slovami 'natrie ho, alebo dá ho polícii ako na zlatom podnose'. Údajne sa aj tak stalo. Čo je ale zvláštne a u mňa úplne nepochopiteľné, je to, že ako bolo naložené s touto informáciou a čo potom nasledovalo? Odpoveď je všetkým známa, že hľadaný väzeň znova ušiel," povedal pre svoj názor plukovník v zálohe Zábojník.

"Ak by som bol ministrom vnútra v tejto krajine, spýtal by som sa v prvom rade kompetentných, kto to riadil? Potom by som sa spýtal, ako to riadil? Ako pripravil taktickú činnosť postupu smerujúcu k zadržaniu hľadaného subjektu, a to z hľadiska prostredia, z hľadiska času a potreby nasadenia dostatočného množstva síl, aby bola celá akcia úspešná. Viac otázok by som im už nedával, pretože po tom, čo sa stalo v skutočnosti a čo som sa dozvedel od podriadených, by som mal zrejme jasný obraz, aby som zaujal stanovisko a rázne konal," zdôraznil Zábojník.

Polícia pátra po väzňovi Ľubomírovi Behanovi, ktorý v júni utiekol z leopoldovskej väznice počas prác mimo väznice. Stopu po ňom našla v obci Ostrov pri Piešťanoch, kde sa mal skrývať v dome svojho otca. Ľubomír Behan je asi 178 centimetrov vysoký, štíhlej postavy. Má krátke vlasy vo farbe špinavý blond, modré oči a po celom tele, na nohách a rukách má výrazné tetovanie. V minulosti bol viackrát trestaný za krádeže a do väzenia sa dostal už ako mladistvý v roku 2008 za viaceré krádeže. Ako väzeň v Leopoldove bol umiestnený v strednom stupni stráženia a odsedieť si mal osem rokov a osem mesiacov za násilný trestný čin lúpeže.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články