°C

Štvrtok, 1. október 2020. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Ďalšia obeť zasnežených Tatier: Syn (†22) sa nevrátil z túry, otec sa dozvedel najhoršiu správu

záchranná akcia
záchranná akcia
Zdroj: Foto: HZS
03.01.2016 13:40

ZUBEREC - Tragédiou sa skončila v sobotu skialpinistická túra 22-ročného Slováka do oblasti Salatínov v Západných Tatrách. Nevrátil sa z túry, tak sa po ňom začal zháňať otec. Bohužiaľ, rodinu čakalo najhoršie, z nešťastia sa nedokážu spamätať.


O pomoc pri hľadaní nezvestného skialpinistu, ktorý sa nevrátil z túry a jeho mobilný telefón bol nedostupný, požiadal vo večerných hodinách jeho otec. "Operačné stredisko Horskej záchrannej služby požiadalo o lokalizáciu jeho mobilného telefónu, ktorá však bola neúspešná. O súčinnosť pri pátraní požiadali aj Letku Ministerstva vnútra (MV) SR. Do pátracej akcie odišlo niekoľko profesionálnych a zmluvných dobrovoľných záchranárov HZS zo severnej aj južnej časti Západných Tatier, aby prepátrali oblasť Salatínov, Baníkova, Smutnej a Zelenej doliny. Na južnej strane postupovali záchranári smerom ku Baníkovu a dolinou Parichvost," informovala HZS na svojej internetovej stránke.

Ďalšia obeť zasnežených Tatier:
Zdroj: Foto: HZS

Približne dve hodiny od nahlásenia nezvestnosti našli horskí záchranári nezvestného skialpinistu bez známok života v centrálnom žľabe Salatínov. "Pravdepodobnou príčinou jeho úmrtia bol pád s následnými zraneniami, nezlučiteľnými so životom. Po transporte na Zverovku odovzdali telo skialpinistu Policajnému zboru," uviedli horskí záchranári. Od Silvestra ide už o desiatu obeť Tatier.


Galéria

záchranná akcia

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, miš
FOTO: ZHS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články