Rušná noc na Spiši: Štyria tínedžeri napadli muža (45) vo vlaku, dvaja (15, 13) chceli lúpiť! | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Rušná noc na Spiši: Štyria tínedžeri napadli muža (45) vo vlaku, dvaja (15, 13) chceli lúpiť!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
26.01.2015 11:30

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Polícia zo Spišskej Novej Vsi sa zaoberá dvoma prípadmi napadnutia tínedžermi. Krajský policajný hovorca z Košíc Alexander Szabó informoval, že spišskonovoveský vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície obvinil zo zločinu lúpeže iba 15-ročného tínedžera z Prakoviec, ktorý v sobotu okolo 22.30 hodine na chodníku pri cintoríne v obci Prakovce v okrese Gelnica, spoločne s maloletým 13-ročným chlapcom z Prakoviec lúpežne prepadli miestneho 18-ročného muža.


„Obvinený najprv poškodenému podal ruku a ten následne utŕžil ranu do tváre. Napadnutý muž po údere spadol na zem, pričom obvinený v útoku pokračoval. Maloletý komplic si kľakol na poškodeného a prezrel mu vrecká na odeve. V jednom z nich našiel peňaženku, ktorú mu chcel vytiahnuť, kým ho obvinený udieral päsťami do tváre,“ priblížil hovorca. V tom momente dvojicu páchateľov prekvapila okoloidúca policajná hliadka, ktorá oboch tínedžerov zadržala a predviedla na príslušný útvar. 

Poškodený utrpel drobné zranenia s predbežnou dĺžkou liečenia do desiatich dní. Obvinený chlapec je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu ako mladistvému hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody na tri až osem rokov.

Štyria muži napadli cestujúceho vo vlaku

„Rušné chvíle vo vlaku zažil v piatok (23. 1.) okolo 23-tej hodiny aj 45-ročný muž zo Spišských Tomášoviec. V čase, keď osobný vlak prichádzal na železničnú zastávku Smižany, vošli k nemu do kupé štyria muži. Poškodený sa domnieval, že ho idú okradnúť, a tak jedného z nich chytil pod krk,“ priblížil ďalší prípad Szabó. Na to ho všetci štyria začali biť päsťami do tváre a hrudníka, jeden z nich mu strekol do tváre slzný plyn a ďalší ho viackrát bodol nožom do nohy. Útočníci následne z vlaku vystúpili na zástavke a ušli na motorovom vozidle. 

„Poškodený muž zalarmoval políciu a v priebehu niekoľkých minút policajné hliadky útočníkov zadržali a po vykonaní procesných úkonov umiestnili v cele policajného zaistenia,“ doplnil hovorca. Poverený príslušník železničnej polície z prečinu výtržníctva obvinil štyroch tínedžerov z okresu Spišská Nová Ves vo veku 15 - 17 rokov. Poškodený pri útoku utrpel zranenia s predpokladanou práceneschopnosťou v trvaní sedem dní. „V prípade dokázania viny im hrozí ako mladistvým polovica z trestnej sadzby až na tri roky,“ uzavrel Szabó.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články