Štyria Rumuni dobodali svojho krajana: Odmietol im dať peniaze na naftu | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Štyria Rumuni dobodali svojho krajana: Odmietol im dať peniaze na naftu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
30.05.2014 11:01

BRATISLAVA - Obvineniu z prečinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva spáchaných spolupáchateľstvom čelia štyria štátni príslušníci Rumunska, 44-ročný Nicolae, 42-ročná Maria, 25-ročný Ioan-Alin a 18-ročný Condrut. Uviedla to bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová.


"Dosiaľ vykonané procesné úkony preukázali, že obvinení v nočných hodinách 28. mája spoločne fyzicky napadli 22-ročného občana Rumunska," konštatovala.

      
Po tom, ako obvinení vystúpili z vozidla zn. Volkswagen Transporter na parkovisku pri čerpacej stanici na Lamačskej ulici v Bratislave, pristúpili k poškodenému a žiadali od neho peniaze na naftu. Keď im poškodený peniaze odmietol vydať, došlo medzi nimi k verbálnemu a následne i k fyzickému konfliktu. V dôsledku útoku utrpel poškodený päť rezných a päť bodno-rezných rán v oblasti horných končatín a chrbta. Zranenia poškodeného si vyžiadali jeho hospitalizáciu s liečením v trvaní 7 až 20 dní.
      
Poverený príslušník Policajného zboru obvinených mužov a ženu umiestnil v cele policajného zaistenia a pre prokurátora spracoval podnet k návrhu na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby. V prípade preukázania viny sa v súčasnosti obvinení potrestajú trestom odňatia slobody až na tri roky.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články