Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Kapitálny úlovok colníkov: Zaistili takmer 170 000 cigariet!

Kapitálny úlovok colníkov
Kapitálny úlovok colníkov
Zdroj: SITA
22.07.2013 19:21

MICHALOVCE - Takmer 170 000 kusov cigariet zaistili colníci spolu s príslušníkmi mobilnej zásahovej jednotky v priebehu dnešného dopoludnia v meste Michalovce. Tabakové výrobky ukrývala dodávka odstavená pred jedným z miestnych rodinných domov.


Vodič spomínaného motorového vozidla s evidenčnými číslami okresu Zlaté Morave na otázku colníkov, či preváža nejaké cigarety, reagoval, že nie. "Až po výzve na otvorenie ložného priestoru vozidla colníci zistili, že je v ňom voľne uložených 14 škatúľ. Zabalené boli v čiernych igelitových fóliách. Na otázku colníkov, či sú tam cigarety, vodič napokon priznal, že áno," priblížila okolnosti prípadu hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková.

Vodič, obyvateľ Michaloviec, sa k vlastníctvu cigariet nepriznal. Mal ich vraj iba prepraviť na určené miesto. Neskôr ho colníci spolu s policajtmi eskortovali do priestorov Colného úradu v Michalovciach.

"Nelegálna preprava 167 800 kusov čínskych cigariet (839 kartónov), ktoré neboli označené slovenskými kontrolnými známkami, predstavuje finančný únik vo výške 24 092,72 eura. Len spotrebná daň bola vyčíslená na 15 523, 18 eura," konkretizovala Macíková. 

Ako ďalej uviedla, prípad bol vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu Finančnej správy SR. 


Galéria

Kapitálny úlovok colníkov Kapitálny úlovok colníkov Kapitálny úlovok colníkov Kapitálny úlovok colníkov

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články