Pondelok, 27. september 2021. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Prihlásili sa ďalšie: Billa Cosbyho už obvinilo viac než 40 žien!

To je výňatok z roku 2005 z výpovede Billa Cosbyho, ktorý vydali 6.7 na Okresnom súde v USA vo Philadelphii. V týchto dokumentoch Cosby priznal, že získal Quaaludes, aby ho podal mladým ženám, s ktorými chcel mať sex. Priznal, že dal sedatíva aspoň jednej
To je výňatok z roku 2005 z výpovede Billa Cosbyho, ktorý vydali 6.7 na Okresnom súde v USA vo Philadelphii. V týchto dokumentoch Cosby priznal, že získal Quaaludes, aby ho podal mladým ženám, s ktorými chcel mať sex. Priznal, že dal sedatíva aspoň jednej
Zdroj: SITA
21.08.2015 17:30

LOS ANGELES – Americký herec Bill Cosby čelí ďalším dvom obvineniam zo sexuálneho obťažovania, ktorých sa mal dopustiť ešte v 70. rokoch. Sedemdesiatosemročného predstaviteľa Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) už obvinilo viac než 40 žien.


Charlotte Fox na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedla, že ju 78-ročný komik obťažoval v kalifornskej rezidencii zakladateľa magazínu Playboy Hugha Hefnera, známej ako Playboy Mansion, keď mala 23 rokov a začínala hereckú kariéru. Druhou ženou je istá Elizabeth, ktorá tvrdí, že ju Cosby v roku 1976 nadrogoval a sexuálne zneužil vo svojej hotelovej izbe. Žena mala vtedy 20 rokov a pracovala ako letuška. Tlačovú konferenciu usporiadala právnička Gloria Allred, ktorá zastupuje mnohé z Cosbyho údajných obetí. 

Cosby i jeho právnici tvrdenia všetkých údajných obetí vytrvalo odmietajú. Aj napriek tomu však bude musieť herec 9. októbra vypovedať pod prísahou v súvislosti s obvinením zo sexuálneho obťažovania istej Judy Huth. Tá komika zažalovala vlani v decembri. Incident sa mal podľa nej stať v roku 1974 v spomínanej Playboy Mansion.

Huth mala v tom čase 15 rokov. Prokuratúra Cosbyho v tomto prípade neobvinila, pretože prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok. Huth však naňho aj tak podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred zhruba troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Žiada preto proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Cosby požiadal o zamietnutie žaloby, no súd mu nevyhovel. 

Rodáka z Philadelphie zažalovali aj ďalšie štyri ženy. Tie podľa vlastných slov utrpeli urážku na cti. Cosby ich totiž prostredníctvom verejných vyhlásení označil za klamárky. Komik požiadal aj o zamietnutie týchto žalôb. Minulý mesiac sa pritom na verejnosť dostali informácie, že sa herec v roku 2005 priznal k zadováženiu sedatív s úmyslom podať ich ženám, s ktorými si chcel užiť sex. Komikov právnik Patrick O'Connor následne uviedol, že sedatíva, ktoré Cosby podal ženám, ľudia v 70. rokoch minulého storočia bežne používali na zvýšenie sexuálneho apetítu. 

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009). 


Galéria

To je výňatok z Bill Cosby To je výňatok z To je výňatok z Bill Cosby Bill Cosby Bill Cosby Bill Cosby

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články