°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

Česká hanba: Zlého dvojníka vydávajú za svetovú hviezdu!

Dvojník Jima Carreyho
Dvojník Jima Carreyho
Zdroj: Profimedia
22.02.2015 21:55

PRAHA – Na sobotňajšom odovzdávaní výročných filmových cien Český lev vystúpil vraj slávny komik Jim Carrey. Oznámil to jeden z organizátorov večera, režisér Jan Svěrák. Lenže údajná hollywoodska hviezda sa na seba akosi nepodobala.


V úvode Českých levov vystúpil muž, ktorý vystrelil na javisku prúd zlatých konfiet symbolizujúcich hviezdny prach. Supervízor galavečera Jan Svěrák pre portál iDnes.cz tvrdil, že išlo o Jima Carreyho. "Bolo to také tajné, že ho nakoniec nikto nespoznal. Okrem toho si diváci jeho najslávnejšiu podobu pamätajú trochu inak," uviedol Svěrák s tým, že komik momentálna nakrúca v Česku reklamu a pozvanie na udeľovanie Českých levov prijal rád a bez nároku na honorár. "Bolo dohodnuté, že urobí, čo bude treba, ale nechcel narušovať slávnosť ničím veľkým. Vystúpil iba pre svoju a našu radosť," dodal režisér. 

Ivo Mathé z Českej filmovej a televíznej akadémie (ČFTA), ktorá ceny sponzoruje, ale povedal, že sa k údajnému Carreymu nechce vôbec vyjadrovať. Diváci prítomnosť slávneho komika spochybňujú v diskusiách na internete. V mužovi v úvode slávnostného večera Carreyho nespoznali ani účastníci akcie v sále. Pochybnosti vzbudzuje aj porovnanie sobotňajšej podoby údajného herca s aktuálnymi fotkami Carreyho z 15. februára, kedy vystúpil v New Yorku.

Muž, ktorý na galavečere vystúpil, sa na herca príliš nepodobal a za celý čas ani neprehovoril. Šéfka ČFTA Tereza Rychnovská serveru Reflex.cz povedala, že Carrey si sám vyhradil, že nebude pri svojom výstupe hovoriť. "Jim Carrey vedel, že Levy sú sviatkom českých filmárov, a bál sa, že by na seba strhol pozornosť, ktorá má patriť primárne tuzemským kolegom," tvrdí. Pochybnosti divákov v diskusiách pod článkami na internete ale Rychnovská nerozptýlila.

Údajný Jim Carrey na Českom levovi (vľavo) a skutočný herec na nedávnej akcii v zámorí
Jim Carrey (vpravo) a
Zdroj: Sita, Profimedia.sk

Veríte, že išlo o Jima Carreyho?

92 % nie
áno 8 %

Hlasovalo: 906Galéria

Dvojník Jima Carreyho Jim Carrey (vpravo) a Dvojník Jima Carreyho Jim Carrey v spoločnosti Jim Carrey Jim Carrey

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk, SITA, ČTK
FOTO: Profimedia.sk, SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články