°C

Utorok, 25. február 2020. Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor.

Trest za plánovanie vraždy speváčky Joss Stone už vymerali: Doživotie!

Joss Stone
Joss Stone
Zdroj: SITA, Facebook
03.04.2013 17:59

BRATISLAVA - Juniora Bradshawa a Kevina Liverpoola uznali vinnými z plánovania vraždy britskej soulovej speváčky Joss Stone. Mužov zatkli v júni 2011 po tom, čo ich objavili neďaleko speváčkinho domu v Cullomptone v grófstve Devon. Našli u nich samurajské meče, povraz, vrece na mŕtvoly a mapy okolia, kde speváčka býva. Mali pri sebe i odkaz s textom


"Nájdi rieku, do ktorej ju hodíme". Liverpoola odsúdili na doživotie, pričom vo väzení si musí odsedieť minimálne desať rokov a osem mesiacov. Bradshawovi ešte nevymerali trest. Porote rozhodovanie trvalo štyri hodiny, mužov usvedčila aj z plánovania krádeže a vážneho ublíženia.

Na súdnom procese, ktorý trval dva týždne, Stone vypovedala, že o prípravách na jej zabitie sa dozvedela od policajtov až po tom, čo podozrivých zatkli. "Až na to, že mi policajti prišli povedať, že sa ma niekto snažil zabiť, to bol celkom pekný deň. Prekvapilo ma to, pretože som nedostala žiadne vyhrážky. V Devone som v tom čase bývala už takmer dvadsať rokov, pričom niekedy som ani nezapínala alarm a nezamykala dvere. Teraz to však už robím," vysvetlila.

Rodáčka z Doveru Joss Stone sa preslávila v roku 2003 zásluhou multiplatinového albumu The Soul Sessions. Darilo sa aj ďalšej štúdiovke Mind Body & Soul, z ktorej pochádza hit You Had Me. Ten je dodnes jej najúspešnejším singlom. Album aj skladbu v roku 2005 nominovali na Grammy a Stone si vtedy vyslúžila nomináciu v kategórii Najlepší nováčik. S treťou štúdiovkou Introducing Joss Stone (2007) sa jej po prvý raz podarilo dostať do amerického albumového rebríčka, kde obsadila druhé miesto, a v prvej desiatke sa umiestnili aj Colour Me Free! (2009), LP1 (2011) a The Soul Sessions Vol. 2 (2012). V roku 2009 sa stala členkou skupiny SuperHeavy, v ktorej pôsobí spolu s Daveom Stewartom, A. R. Rahmanom, Mickom Jaggerom a Damianom Marleym. Predala približne 13 miliónov kópií svojich albumov a získala dve Brit Awards a jednu cenu Grammy. V roku 2012 jej majetok odhadli na 10 miliónov libier a obsadila piate miesto v rebríčku najbohatších britských hudobníkov mladších ako 30 rokov. 


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články