Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Zomrela legendárna česko-slovenská moderátorka (†92): V roku 1968 mala ZÁKAZ vysielať!

Zomrela legendárna televízna hlásateľka a moderátorka Kamila Moučková.
Zomrela legendárna televízna hlásateľka a moderátorka Kamila Moučková.
Zdroj: Getty Images
25.11.2020 11:58

PRAHA - Televízny svet je v smútku! Vo veku 92 rokov zomrela legendárna hlásateľka a moderátorka Kamila Moučková. Známa Češka dlhší čas bojovala so zhoršeným fyzickým a psychickým stavom.


Kvôli svojmu zdravotnému stavu bývala striedavo v nemocnici a doma. V poslednom období musela byť dokonca prevezená do starostlivosti Boromejok, čo je rehoľné spoločenstvo, ktoré pomáha so starostlivosťou o dlhodobo chorých. 

Moučková na vrchole svojej slávy patrila k najvýraznejším osobnostiam televíznej obrazovky. Jej hviezdnu kariéru ukončila až invázia vojsk Varšavskej zmluvy v auguste 1968, počas ktorého vysielala a moderovala protiokupačné vysielanie. Totalitný režim ju kvôli tomu profesijne zlikvidoval. 

Kedysi úspešná hlásateľka do roku 1989 pracovala ako bufetárka v hereckom klube Komorného divadla či ako upratovačka, predavačka a servírka. Na obrazovky sa mohla vrátiť až po revolúcii. V roku 2013 dostala štátne vyznamenanie - medailu Za zásluhy I. stupňa.

V uplynulých mesiacoch sa Moučková pasovala s boľavou chrbticou, ktorú ale vzhľadom na jej stav nešlo operovať. Zrejme tomu nepomohlo ani zranenie v júli 2018, kedy si pri páde zlomila krčok v bedre. „Lenže to v nemocnici vôbec nezistili a dva týždne ma nechali len tak bez operácie. Dosť to bolelo,“ povedala vtedy hlásateľka. Česť jej pamiatke!

Kamila Moučková bola legendárnou televíznou hlásateľkou a moderátorkou.
Zomrela legendárna česko-slovenská moderátorka
Zdroj: Show Jana Krause


Galéria

Zomrela legendárna televízna hlásateľka Kamila Moučková bola legendárnou

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články