Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Umelecký svet v smútku: Český herec (†77) podľahol vážnej chorobe!

Zomrel český herec Ladislav Dušek.
Zomrel český herec Ladislav Dušek.
Zdroj: Getty Images
17.10.2020 22:00

PRAHA - Vo veku 77 rokov zomrel v piatok po vážnej chorobe dlhoročný herec libereckého Divadla F. X. Šaldu Ladislav Dušek. Informovalo o tom na svojej webovej stránke jeho domovské divadlo, píše spravodajský portál Novinky.cz.


Ladislav Dušek sa narodil v Prahe, kde absolvoval Ľudovú umeleckú školu. Pôsobil v pražskom Žižkovskom divadle Járy Cimrmana a neskôr v Mestskom divadle v Moste. V roku 1989 sa stal členom Divadla F. X. Šaldu v Liberci, kde sa počas novembrovej revolúcie podieľal aj na divadelnom štrajku a spoluorganizoval stretnutia s publikom.

Občania Liberca si ho pamätajú nielen ako herca, ale aj ako politicky angažovaného človeka. "Zomrela jedna z najvýznamnejších osobností libereckého občianskeho a spoločenského života," uviedol na svojom účte na Facebooku hajtman libereckého kraja Martin Půta.

Ladislav Dušek sa naposledy na javisku objavil 28. septembra v postave arcibiskupa z Canterbury v inscenácii historickej drámy Kráľova reč. Do svojho filmu "Krajina ve stínu" (2020) ho obsadil režisér Bohdan Sláma, v minulosti stvárnil úlohy aj vo filmoch Grandhotel či Signum laudis a účinkoval i vo viacerých epizódnych televíznych rolách.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články