Sýrčan (19) plánoval hromadné zabíjanie v Nemecku: Polícia mu prekazila plány | Topky.sk

Nedeľa, 15. júl 2018. Meniny má Henrich, zajtra Drahomír.

Sýrčan (19) plánoval hromadné zabíjanie v Nemecku: Polícia mu prekazila plány

Policajné komando vykonalo prehliadku v byte Sýrčana
Policajné komando vykonalo prehliadku v byte Sýrčana, Zdroj: TASR/AP
31.10.2017 11:30

SCHWERIN - Nemecké úrady zadržali v utorok sýrskeho občana, ktorý údajne plánoval uskutočniť bombový útok s cieľom zabiť čo najviac ľudí. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie nemeckej prokuratúry.


Vo vyhlásení sa uvádza, že 19-ročného Sýrčana zadržalo policajné komando v meste Schwerin na severovýchode Nemecka. Jeho príslušníci zároveň u neho vykonali domovú prehliadku. Domové prehliadky sa uskutočnili aj u ďalších osôb, ktoré však zo spoluúčasti na pripravovanom útoku nie sú podozrivé.

Podľa prokuratúry si Sýrčan, ktorého meno úrady v súlade s nemeckými zákonmi nezverejnili, začal v júli zaobstarávať materiál na výrobu bomby. Zatiaľ však nie je jasné, či už mal v tom čase vyhliadnutý cieľ útoku, ktorý pripravoval pod vplyvom extrémistickej islamskej ideológie.

V Nemecku došlo v minulosti už k viacerým teroristickým útokom. Najhorší z nich sa odohral vlani v decembri na vianočnom trhu v Berlíne, kde Tunisan menom Anis Amri ukradnutým nákladným autom zrazil a zabil 12 ľudí.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články