Rozsah tragédie sa stále zväčšuje: Počet obetí zemetrasenia a cunami prekročil 1500 | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Rozsah tragédie sa stále zväčšuje: Počet obetí zemetrasenia a cunami prekročil 1500

Zdroj: SITA/AP Photo/Tatan Syuflana
05.10.2018 07:30

PALU - Počet obetí nedávneho zemetrasenia a cunami na indonézskom ostrove Sulawesi prekročil 1500. Informovali o tom vo štvrtok miestne úrady, ktoré zvýšili smutnú bilanciu z 1424 už na 1558 mŕtvych. Takmer všetci prišli o život v meste Palu.


Centrálnu časť ostrova Sulawesi zasiahla minulý piatok séria ničivých zemetrasení a následné vlny cunami, ktoré dosahovali až tri metre. Najsilnejšie zo zemetrasení malo magnitúdu 7,5. Prírodné živly na ostrove tiež zničili letiská, nemocnice a ďalšiu kľúčovú infraštruktúru.

Tím francúzskych záchranárov narazil vo štvrtok na živého človeka pod troskami hotela Mercure v meste Palu. Ako informoval člen záchranárskeho tímu z Francúzska Philip Besson, prítomnosť života signalizovali technické zariadenia, pomocou ktorých vedia záchranári pod troskami lokalizovať prítomnosť životných funkcií ako tep srdca alebo dych. K nájdenej osobe sa však nevedeli dostať, keďže sa nachádza pod hrubou vrstvou betónu a bola už tma. Vyslobodiť sa ju pokúsia v piatok skoro ráno.

 

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články