Egypt neverí francúzskym vyšetrovateľom: Odmietli správu o havárii z roku 2016 | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Egypt neverí francúzskym vyšetrovateľom: Odmietli správu o havárii z roku 2016

Trosky.
Trosky.
Zdroj: SITA/AP
09.07.2018 20:35

KÁHIRA - Egyptské orgány odmietli v pondelok správu francúzskych vyšetrovateľov, podľa ktorej bol pravdepodobnou príčinou havárie lietadla spoločnosti EgyptAir z roku 2016 požiar v pilotnej kabíne.


Generálna prokuratúra v Káhire vo svojom vyhlásení označila tvrdenie francúzskeho Úradu vyšetrovania a analýz pre bezpečnosť civilného letectva (BEA) za "nepodložené" a poukázala na to, že "na pozostatkoch cestujúcich a častiach lietadla sa našli stopy výbušnín". Zároveň upozornila, že vyšetrovanie tejto havárie v Egypte stále pokračuje, informovala agentúra AP.

Airbus A320 egyptského národného dopravcu EgyptAir sa zrútil do východnej časti Stredozemného mora 19. mája 2016 počas letu z Paríža do Káhiry, pričom zahynulo všetkých 66 cestujúcich a členov posádky. Piloti pred haváriou nevyslali žiadne volanie o pomoc.

Francúzski vyšetrovatelia v piatok označili za "najpravdepodobnejšiu hypotézu", že v pilotnej kabíne vypukol požiar, ktorý sa "rýchlo rozšíril a spôsobil stratu kontroly" nad lietadlom. Egyptskú prokuratúru vyzvali, aby takisto preskúmala možnosť, že na palube lietadla vypukol požiar.

Hoci ide o egyptské lietadlo, ktoré havarovalo v egyptských výsostných vodách, vyšetruje nehodu aj Francúzsko, pretože lietadlo bolo vyrobené spoločnosťou Airbus vo Francúzsku a medzi obeťami havárie boli aj francúzski občania.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články