Silné zemetrasenie s magnitúdou 7,5: Ničivé otrasy zabili najmenej 31 ľudí, stovky zranených | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Silné zemetrasenie s magnitúdou 7,5: Ničivé otrasy zabili najmenej 31 ľudí, stovky zranených

Zdroj: SITA/BNPB via AP
27.02.2018 07:00

PORT MORESBY - Najmenej 31 mŕtvych a vyše 300 zranených si vyžiadalo silné zemetrasenie, ktoré zasiahlo strednú časť tichomorského štátu Papua-Nová Guinea. Agentúra DPA to uviedla v utorok s odvolaním sa správy miestnych médií, zverejnené necelých 24 hodín po ničivých otrasoch s magnitúdou 7,5.


V ťažko prístupnom vnútrozemí Papuy-Novej Guiney zahynulo najmenej 13 ľudí v meste Mendi a ďalších najmenej 18 v lokalitách Kutubu a Bosave, informoval podľa DPA papuánsky denník Post Courier. Medzi obeťami na životoch sú najmenej štyri deti.

Silné zemetrasenie s magnitúdou
Zdroj: SITA/BNPB via AP

Zemetrasenie, ktoré zasiahlo daný región v pondelok nadránom miestneho času, po sebe zanechalo aj rozsiahle škody na budovách a cestách. Otrasy vyvolali zosuvy pôdy a narušili ťažbu nerastných surovín.

Zdrojom ďalšieho znepokojenia obyvateľov Papuy-Novej Guiney sú početné dotrasy. Prípadné následky zemetrasenia v susednej indonézskej provincii Papua zatiaľ nie sú známe. Papua-Nová Guinea sa nachádza v tzv. Ohnivom kruhu, čo je zóna častého výskytu zemetrasení a sopečných erupcií, ktorá obkolesuje základňu Tichého oceánu.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/BNPB via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články