°C

Pondelok, 28. september 2020. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela.

Fascinujúca rodina: Majú dvanásť detí, všetkým dali meno na J a vyrástli z nich jedničky!

Členovia The Willis Clan
Členovia The Willis Clan
Zdroj: thewillisclan.com
08.07.2014 15:50

NASHVILLE - Talent sa v rodine dedí, no nie je pravidlom, že všetky deti ním budú disponovať. V rodine Willisovcov je to však inak, všetci súrodenci sú hudobne nadaní a vedia spievať či tancovať. Zvláštne však na tom je, že Toby a Brenda Willisovci majú takýchto talentovaných detí až dvanásť! Spolu si hovoria The Willis Clan a v USA sa už tešia veľkej popularite.


Podľa vlastných slov rodiny, všetci sa snažia byť v tom, čo robia najlepší. Šťastná a na také bohaté potomstvo výborne vyzerajúca mama Brenda pomenovala všetky svoje deti menom, ktoré začína na písmeno „J“. Najstaršia je Jessica (22), potom Jeremiah (21), nasleduje dvojica dievčat Jennifer (19) a Jeanette (18) a dvojica chlapcov menom Jackson (16) a Jedi (14), ďalej pokračovali štyrmi dievčatkami – Jasmine (12), Juliette (11), Jamie (9) a Joy Anna (7), nakoniec sa narodili Jaeger (4) a neodolateľná Jada (3).

Jessica je speváčkou a píše aj väčšinu piesní, zároveň hrá nielen na husle, ale aj na klavír. Venuje sa typickému írskemu tancu, no skúša aj swing či flamenco. Jeremiah, ale domácky Jair, ovláda hru na takmer všetky druhy gitár, píšťalu, flautu, mandolínu či klavír. Tento chlapčenský multitalent je okrem toho trojnásobný šampión vo swingu na západnom pobreží a na majstrovstvách sveta v írskych tancoch skončil 3-krát tretí! Aby toho nebolo dosť, v štáte Tennessee je víťazom v klasickom aj modernom zápasení.

Členovia The Willis Clan
Zdroj: thewillisclan.com

Jennifer miluje aj tanec, aj spev. Okrem hry na akordeón sa venuje klavíru, gitare, mandolíne aj husliam a píšťalke. Má talent na írske tance, je trojnásobnou regionálnou víťazkou a rovnako trojnásobnou národnou šampiónkou v swingu. Zbožňuje kone a zvieratá celkovo, venuje sa aj kreatívnej maľbe.

Členovia The Willis Clan
Zdroj: thewillisclan.com

Jeanette sa naučila hre na flautu, píšťalu a dobro. Vo svojom repertoári skrýva všetky vyššie vymenované druhy tancov, v ktorých rovnako vyniká. Jet, ako ju doma volajú, má od narodenia necitlivú jednu ruku, čo si pri hre a tanci nikto ani nevšimne. Jackson je bubeníkom, no poradí si aj s gitarou, klavírom či husľami. Takisto tancuje írske tance či swing, v ktorom je juniorským národným šampiónom. Rovnako, ako jeho starší brat, je celoštátnym majstrom v zápasení.

Členovia The Willis Clan
Zdroj: thewillisclan.com

Syn z dvojice prostredných detí, Jedidiah, je v zápasení najúspešnejším členom Willis klanu – sedemkrát vyhral celoštátny titul. Bez problémov zvládne aj hru na bass gitaru, klasickú gitaru, klavír či píšťalu. Rovnako dôverne pozná aj swing a opäť, írske tance. Jasmine sa do skupiny pridala len nedávno, doteraz mala dosť roboty s US Open mládeže v swingu na západnom pobreží, ktoré vyhrala. Okrem toho sa vyzná aj v ďalších štýloch – írske tance, flamenco a balet. Hrá na gitaru, klavír a píšťalku, zároveň z nej pomaly vyrastá výborná speváčka. Aby sme nezabudli, maľuje a vyrába vlastné šperky.

Členovia The Willis Clan
Zdroj: thewillisclan.com

Juliette prepadla rovnako swingu a írskemu tancu. Pomáha kapele ako „dievča pre všetko“, pri skúškach je neoceniteľná, no ako jediná zatiaľ nehrá na hudobný nástroj. Jamie je ako jej najstaršia sestra Jennifer, skladá piesne a spieva, okrem toho sa začala venovať rôznym druhom tancov, okrem iného aj latinským a sambe.

Členovia The Willis Clan
Zdroj: thewillisclan.com

Joy Anna je ešte mladučká, no už dokáže výborne hrať na klavír. Zatiaľ sa učí od svojich veľkých bratov a sestier, rovnako ako Jaeger, čo znamená “lovec“. Už teraz sa snaží naučiť zápasiť, má aj svoju virtuálnu gitaru. 

Členovia The Willis Clan
Zdroj: thewillisclan.com

Najmladší člen kapely The Willis Clan je nádherná Jada, ktorá je posadnutá tancom. Nehanbí sa ani spievať, a to dokonca aj na veľkých pódiách. Na videu predvedie fascinujúcu vlastnú choreografiu.

Členovia The Willis Clan
Zdroj: thewillisclan.com

Hlavným znakom tejto kapely je, že potom, ako sa presťahovali zo Chicaga do Nashvillu v Tennessee, kde má pôvod country alebo western huba, začali sa venovať práve tomuto štýlu. A ním ohromili aj porotu súťaže Amerika hľadá talent. Odvtedy hrajú jeden koncert za druhým, dokonca aj dnes v Nashville. Posúďte ich výkony sami!


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: bap
FOTO: thewillisclan.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články