Smrť slovenskej legendy: Namiesto oslavy naposledy vydýchol | Topky.sk

Štvrtok, 23. máj 2019. Meniny má Želmíra, zajtra Ela.

Smrť slovenskej legendy: Namiesto oslavy naposledy vydýchol

Leopold Haverl
Leopold Haverl
Zdroj: TASR
16.02.2019 00:00

BRATISLAVA - Dnes je deň, kedy by Leopold Haverl oslávil 83 rokov. No pred tromi rokmi oslavy jeho života krátko pred narodeninami pretrhla smrť...


Leopold Haverl je slovenskou hereckou legendou. Takmer do poslednej chvíle stál na javisku či pred kamerami. V televízii si naposledy strihol úlohu zákerného Osvalda v jojkárskom seriáli Divoké kone. 

No tým, čo mu vo februári 2016 chceli blahoželať k narodeninám, zostali len oči pre plač. Hoci mal herec zdravotné problémy, rodinu a známych zdrvila správa o jeho smrti necelé dva týždne pred oslavou jubilejnej osemdesiatky.  

„Mali sme oslavovať, bohužiaľ sa lúčime. Chcem ti povedať, že nikdy, nikdy, nikdy na teba nezabudneme, že budeš pre nás veľkým vzorom. A chcem ťa poprosiť, kým prídeme tam hore, tak pozdrav všetkých. Nikdy na teba nezabudneme,” povedal Ján Greššo na rozlúčke s Hafim, ako Haverla familiárne nazývali kamaráti a kolegovia. 

Smrť slovenskej legendy: Namiesto
Zdroj: TASR

Leopold Haverl sa narodil 16. februára 1936. V divadlách vytváral charakterové a dramaticky vypäté postavy. Od 60. rokov začal hrávať vo filmoch a najmä v televízii. Tvrdil, že receptom na dlhovekosť je vnútorný pokoj.


Galéria

Leopold Haverl Rozlúčka s Leopoldom Haverlom Leopold Haverl na javisku Leopold Haverl s Marínou Leopold Haverl s Helenou Leopold Haverl s manželkou Leopold Haverl

Nástroje k článkuZDROJ: ev
FOTO: TASR, Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články