Bugár o koaličnej kríze: Nikdy neprispejem k predčasným voľbám, riešenie je na SNS | Topky.sk

Sobota, 15. december 2018. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Bugár o koaličnej kríze: Nikdy neprispejem k predčasným voľbám, riešenie je na SNS

Béla Bugár
Béla Bugár
Zdroj: Foto: TASR/Jakub Kotian
16.08.2017 14:08

BRATISLAVA - Ak chce byť vláda dôveryhodná, musí konať, na ťahu je SNS. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda Mosta-Híd Béla Bugár po tom, ako premiér Robert Fico (Smer-SD) oznámil, že bude žiadať od predsedu SNS Andreja Danka meno nového ministra školstva.


Bugár priznal, že koaličným lídrom sa nepodarilo nájsť všestrannú dohodu, ktorá by vyhovovala každému koaličnému partnerovi. "Mrzí nás, že napriek tomu, že sme sa snažili v rámci koaličných rozhovorov nájsť všestrannú dohodu, ktorá by vyhovovala každému koaličnému partnerovi, nepodarilo sa nám to," uviedol Bugár, ktorý sa snažil apelovať na partnerov, aby hľadali racionálne riešenie.

Prečítajte si aj: MIMORIADNY ONLINE Koniec koalície sa blíži! Fico odvolal Plavčana: Prvé slová, keď to uvidel Danko

V súvislosti s ministrom Petrom Plavčanom (nominant SNS) Bugár uviedol, že jeho tlačová konferencia síce bola osožná, ale nepodarilo sa mu vyvrátiť všetky pochybnosti okolo prerozdeľovania eurofondov na vedu. Bugár nevie, čo teraz urobí SNS. Myslí si však, že si treba sadnúť a povedať si, čo ďalej.

Predseda Mosta-Híd nevie, či SNS bude žiadať hlavu ministra práce Jána Richtera (Smer-SD), voči ktorému kriticky vystúpila. "Ak to SNS nastolí, musí mať dôvody, ktoré vie aj obhájiť," poznamenal Bugár. Národniarov naďalej považuje za partnera, s ktorým sa dá spolupracovať. Riešenie je však na nich, povedal.

Bugár o koaličnej kríze:
Zdroj: Foto: TASR/Jakub Kotian

Opätovne zdôraznil, že odmieta predčasné voľby, nie sú podľa neho riešením. "Priniesli by destabilizáciu krajiny. Nikdy neprispejem k tomu, aby boli predčasné voľby," vyhlásil Bugár. Pripomenul, že Most-Híd má z minulosti skúsenosti s neochotou koaličných partnerov prijímať kompromisy aj s pádom vlády, ktorý potom priniesol destabilizáciu.

Zopakoval, že zodpovednosť tejto vlády a všetkých koaličných partnerov je plniť programové vyhlásenie vlády. "Preto táto vládna koalícia vznikla. Preto Most-Híd vstúpil do koalície, aby sme priority, ktoré sme sľúbili občanom, mohli plniť. Zahrávanie sa s dôverou občanov alebo trpezlivosťou koaličných partnerov je neprípustné," povedal Bugár.


Galéria

Béla Bugár

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Jakub Kotian

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články