Nedeľa, 13. jún 2021. Meniny má Anton, zajtra Vasil.

Dankovci oznámili svoje plány: SNS pôjde do volieb do vyšších územných celkov sama

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: SITA
11.01.2017 15:00

BRATISLAVA - Slovenská národná strana (SNS) pôjde do tohtoročných volieb do vyšších územných celkov (VÚC) samostatne. Dnes to potvrdila hovorkyňa strany Júlia Kollárová s tým, že detaily určí pred voľbami stranícke predsedníctvo.


Témou volieb do vyšších územných celkov sa budú na najbližších zasadnutiach zaoberať aj stranícke orgány Smeru-SD. Viac informácií nateraz hovorkyňa Ľubica Končalová neposkytla. Tretia vládna strana Most-Híd sa bude podľa svojho predsedu Bélu Bugára pokúšať o koalície v krajoch, rokovania sú však ešte len na začiatku. Rovnako sa pokúsi postaviť jedného kandidáta na predsedu kraja. Bugár nepovedal kde, vylúčil však Bratislavský. Termín volieb ešte nie je známy, mali by sa konať na jeseň. Posledné regionálne voľby sa konali v novembri 2013. Prvé kolo bolo 9. novembra, niektoré kraje mali aj druhé, a to 23. novembra.

Ako bude vyzerať tohtoročné hlasovanie, je zatiaľ otázne. Vládni poslanci sa totiž pokúšajú zmeniť dvojkolovú voľbu predsedu kraja na jednokolovú. Zmena by podľa nich mala priniesť úsporu. Návrh je v druhom čítaní, vláda s ním súhlasí. Parlament o ňom má rozhodovať na schôdzi, ktorá sa má začať 31. januára.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články