Zariaďujete si byt? Takto môžete ušetriť | Topky.sk

°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

Zariaďujete si byt? Takto môžete ušetriť

S cashbackom si zariadite byt výhodnejšie.
S cashbackom si zariadite byt výhodnejšie.
Zdroj: Cashback World.
07.11.2019 09:00

Lacné hypotéky, priaznivý stav hospodárstva a rekordne nízka nezamestnanosť. To všetko prispieva k vysokému dopytu po vlastnom bývaní. Trh s realitami na Slovensku prekvitá, a to napriek tomu, že ceny bytov aj domov stúpajú. Samotnou kúpou nehnuteľnosti však výdavky na nové bývanie nekončia. Okrem drobných úprav či rekonštrukcií staršieho bytu si treba vyčleniť nemalú čiastku aj na jeho zariadenie.


Pripravte si rozpočet

Od zariadenia bytu sa bude odvíjať, či sa v ňom budete cítiť príjemne nielen vy, ale aj vaši spolubývajúci. Investovať sa oplatí hlavne do kvality nábytku a spotrebičov, ktoré sú využívané denne. Čo najkvalitnejšia by mala byť kuchynská linka, v spálni zase matrac, ktorý zaručí plnohodnotný spánok. V obývacej izbe padne vhod kvalitná pohodlná sedačka, ktorá pomôže vytvoriť pohodové prostredie pre oddych s rodinou a priateľmi.

Trh s realitami na
Zdroj: Cashback World

Ako ušetriť? Pomôže pár trikov

Nájsť zariadenie podľa vašich predstáv však môže byť v rozpore s vašim aktuálnym rozpočtom. Pomôcť  si môžete niekoľkými jednoduchými spôsobmi.

Sprehľadniť kúpu vám pomôže nákupný zoznam. Zaradíte doňho iba to najnutnejšie, bez čoho sa na začiatku nezaobídete. Hoci sa to nezdá, predísť kúpe vecí, ktoré hneď nepotrebujete, vám môže ušetriť pomerne veľa peňazí.    

Akciové ponuky, uvádzacie ceny alebo výpredaje sú tradičným spôsobom ako znížiť náklady a nakúpiť nábytok či spotrebiče podľa svojich predstáv. Je to zdroj slušných úspor, lebo akciové ceny sú od bežných veľakrát významne nižšie.

Ak máte hlboko do vrecka a zároveň dostatok času a trpezlivosti, určite si pozrite aj ponuky z druhej ruky. Môžete mať šťastie a nájsť zaujímavý bytový doplnok, prípadne spotrebič, dokonca ešte v záruke.

Pri kúpe nábytku si vyberajte radšej zostavy. Nielenže sú lacnejšie ako jednotlivé kusy, ale viete ako bude vaša obývačka či detská izba vyzerať aj bez zásahu interiérového dizajnéra. Ich nevýhodou je menšia variabilita, takže nebudete môcť experimentovať s umiestňovaním nábytku ako keby ste mali niekoľko samostatných kúskov.

Trh s realitami na
Zdroj: Cashback World

Cashback – spoľahlivý pomocník pri znižovaní nákladov

Ďalšou zaujímavou možnosťou znižovania nákladov pri väčších rodinných investíciách do bytového zariadenia je stať sa nakupujúcim v Cashback World. Táto medzinárodná nákupná komunita vám umožní pri každom nákupe u ktoréhokoľvek zo svojich zmluvných partnerov získať cashback, teda časť zo zaplatenej sumy sa vám vráti späť na účet. Okrem toho získavate aj tzv. Shopping points, teda body, ktoré môžete neskôr využiť na ďalšie výhodné zľavy. Ak ešte nie ste zákazník Cashback World, môžete sa bezplatne zaregistrovať na cashbackworld.com alebo priamo u jedného zo zmluvných predajcov. Potrebné zariadenie, nábytok či spotrebiče môžete výhodne zakúpiť osobne v predajniach na Slovensku alebo v e-shopoch ktoréhokoľvek zmluvného partnera Cashback World. Na Slovensku sú to silné značky ako KIKA, Dormeo, OBI, Merkury Market, TPD Euronics, Domoss Euronics a ďalšie. Dobrou správou je, že cashback sa vzťahuje aj na zľavnený tovar, takže ušetríte hneď dvakrát.

Zákazník medzinárodného nákupného spoločenstva Cashback World má však k dispozícii ďalších, približne 140 000 zmluvných  predajcov v 47 krajinách sveta. Sortiment ich ponuky je naozaj bohatý, takže každý si vyberie.

-reklamná správa-


Galéria

S cashbackom si zariadite Trh s realitami na Trh s realitami na

Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články