Dievčenská formácia Vesna na jesennom turné #MyaVy po Slovensku a Česku. Kto bude jeho hosťom? | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Dievčenská formácia Vesna na jesennom turné #MyaVy po Slovensku a Česku. Kto bude jeho hosťom?

Zdroj: Vesna
22.10.2019 11:00

Dievčenská kapela Vesna speváčky, skladateľky a textárky Patrície Fuxovej má nabitý program. Koncom septembra jej frontmanka spoločne s režijným duom Czech Vibes nakrúcala v Malom Tibete nový videoklip k piesni Nezapomeň. Premiéra je plánovaná na 17. november. A v polovici októbra sa Vesna v zložení speváčka Patricie Fuxová, huslistka a kapelníčka Bára Šůstková, klaviristka Olesya Ochepovska a bubeníčka Markéta Vedralová vydá na turné s názvom #MyaVy.


Turné #MyaVy odštartuje 16. októbra v Plzni a vyvrcholí v adventnom čase, 7. decembra v Považskej Bystrici. Na ôsmich koncertoch zaznejú skladby z najnovšieho albumu Vesny Pátá bohyně s tematikou prírody, slovanských motívov a ženstva i nové piesne nahraté behom letného sústredenia kapely. 

Dievčenská formácia Vesna na
Zdroj: Vesna

Za debutové CD Pátá bohyně, ktorým charakterizujú hudobný návrat ku koreňom a snové texty, bola Vesna nominovaná na Ceny Anděl v kategórii Objav roku. Na doske je mimo iné i duet Patricie a Vojtecha Dyka s úspechom uvedený koncom minulého roku na hudobnej a tanečnej show v Obecnom dome v Prahe. 

Ďalšia z trinástich noviniek na albume Pátá bohyně dostala obrazovú podobu pod režijným vedením Czech Vibes behom natáčania v Malom Tibete, kam Patricie Fuxová zamierila spoločne s dobrovoľníkmi z českej neziskovky Brontosauři v Himálajích.  Brontosauři v Himálajích dlhodobo pomáhajú obyvateľom dedinky Mulbekh v Malom Tibete, primárnym cieľom je rozvoj tamojšej školy, podpora vzdelávania a tradičných hodnôt. 

Dievčenská formácia Vesna na
Zdroj: Peter Varga

Dievčenská formácia Vesna na
Zdroj: Martin Viteka

V rámci koncertov #MyaVy si kapela prizvala viacerých hostí, ktorí sa predstavia počas zastávok u nás na Slovensku. Môžete sa tešiť na formácie Ľudové Mladistvá, Wandererove segry či ďalšie zaujímavé mená.

Predpredaj vstupeniek na turné dievčenskej skupiny Vesna #MyaVy beží prostredníctvom siete Predpredaj.sk 

Dievčenská formácia Vesna na
Zdroj: Tereza Šustková

Turné #MyaVy v slovenských a českých mestách: 

16. 10. – PLZEŇ – ANDĚL CAFÉ 

30. 10. – BRNO – METRO 

7. 11. – NITRA – MUSIC A CAFE

21. 11. – OSTRAVA – HELIGONKA 

22. 11. – BRATISLAVA – KAFE SCHERZ

23. 11. – PRAHA – MALOSTRANSKÁ BESEDA

29.11. – PREŠOV – WAVE CLUB

30. 11. – KOŠICE – KASÁRNE KULTURPARK

7. 12. – POVAŽSKÁ BYSTRICA – KC COOLTAJNER

- reklamná správa -


Galéria


Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články