Nové slovenské lietajúce auto AirCar predstaví jeho konštruktér Štefan Klein už čoskoro v Košiciach | Topky.sk
Utorok, 25. január 2022. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Nové slovenské lietajúce auto AirCar predstaví jeho konštruktér Štefan Klein už čoskoro v Košiciach

SlovakiaTech 2019 Galéria fotiek (5)
SlovakiaTech 2019
Zdroj: SlovakiaTech Forum-Expo 2019

Slovák Štefan Klein, ktorému sa podarilo zostrojiť prelomový lietajúci AeroMobil nezaháľa. V súčasnosti intenzívne pracuje na výrobe prototypu úplne nového lietajúceho vozidla AirCar. Na rozdiel od svojho predchodcu to už nebude „jazdiace lietadlo“ ale „lietajúce auto“. Unikátny slovenský AirCar bude mať dizajn športového auta, kompaktnejší tvar, lepšie letové vlastnosti a dokáže vzlietnuť až do výšky 3 km!


„AirCar má siluetu dynamickej formy veľmi blízkej forme športového auta. Tím otestoval model v mierke 1:1 pri hmotnosti 300 kg, ktorý im dal velmi veľa údajov.  Je schopný stabilného letu aj v kritických režimoch. AirCar s novými patentmi a technickými riešeniami môže mať štvorsedadlovú verziu, čo bývalé riešenie neumožňovalo a tiež dvojmotorovú verziu výhodnú pre AeroTaxi. Vízia ide ďalej až k možnosti obojživelného vozidla,“ povedal Klein na svojej sociálnej sieti.

SlovakiaTech 2019
Galéria fotiek (5)
Zdroj: SlovakiaTech Forum-Expo 2019

Špičkové majú byť aj ďalšie parametre lietajúceho auta AirCar: „Auto bude môcť vzlietnuť do výšky 3 km a dosahovať rýchlosť 250 km za hodinu. Jeho spotreba bude 7 litrov benzínu na 100 kilometrov a transformácia zaberie iba 120 sekúnd. Maximálny dolet je momentálne 1000 kilometrov,“ uviedol jeho konštruktér a dizajnér Štefan Klein.

Štefan Klein
Galéria fotiek (5)
Zdroj: SlovakiaTech Forum-Expo 2019

SlovakiaTech 2019
Galéria fotiek (5)
Zdroj: SlovakiaTech Forum-Expo 2019

Prípravné práce na novom AirCar v jeho nitrianskej dielni v súčasnosti vrcholia a profesor dizajnu Štefan Klein svoj projekt chystá predstaviť už na nadchádzajúcom druhom ročníku inovačného a technologického veľtrhu a konferencie SlovakiaTech Forum-Expo 2019 v Košiciach.

SlovakiaTech2019
Galéria fotiek (5)
Zdroj: SlovakiaTech Forum-Expo 2019

Už čoskoro sa v Košiciach zíde svetová i domáca špička inovátorov a odborníkov na nové technológie a trendy. Vyše stovka spíkrov počas troch dní na troch pódiách privíta priaznivcov nových technológií na SlovakiaTech Forum-Expo 2019 v košickom Kulturparku v dňoch 8. až 10. októbra. Druhý ročník otvorí svetoznámy futurista Chris Riddell z Austrálie. Tento odborník na digitálne technológie je celosvetovo uznávaným lídrom vo svojom odbore a odborníkom na otváranie príležitostí pre podniky. Jeho globálne odborné znalosti poskytujú jedinečnú perspektívu a pohľad na podniky budúcnosti.

Medzi lákadlá SlovakiaTechu 2019 bude patriť aj profesor Dennis Hong z Kalifornskej univerzity, ktorý je v súčasnosti jedným z najlepších vývojárov humanoidných robotov budúcnosti. Svojou prednáškou zaujme isto aj Švajčiar Michel Fornasier, prezývaný „Bionicman“, ktorý je vďaka  bionickej protéze pravej ruky priekopníkom v symbióze robotiky a ľudského tela. „Radikálne myšlienky najväčších inovátorov“ predstaví Dawid Rowan, ktorý je zakladajúcim šéfredaktorom britskej edície WIRED a autorom knihy „Non-Bulshit Innovation“.

Zaujímajú vás nové trendy v inováciách a technológiách? Príďte sa osobne pozrieť na SlovakiaTech 2019 do Košíc. Registrujte sa bezplatne na www.slovakiatech.sk a zažite tri dni inšpirácií a nových impulzov. Vstup pre registrovaných účastníkov konferencie je bezplatný!

-reklamná správa-

Nové slovenské lietajúce auto AirCar predstaví jeho konštruktér Štefan Klein už čoskoro v Košiciach

  PR článok Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články