Nebojíte sa zažiť noc na hrade Strečno? Obľúbené prehliadky aj tento rok | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Nebojíte sa zažiť noc na hrade Strečno? Obľúbené prehliadky aj tento rok

Zdroj: Považské múzeum v Žiline
27.06.2019 11:00

Hrad Strečno počas leta žije aj v noci a obľúbené prehliadky v neskorých hodinách lákajú stovky návštevníkov. V sobotu 20. júla a 24. augusta čaká na všetkých záujemcov mimoriadny program. Tentokrát sa môžu tešiť na napínavú rozprávku pod názvom „Srdce draka alebo ako sa Ďuro kráľom stal“, v ktorej sa prítomní dozvedia ako po mnohých nástrahách opäť raz zvíťazí láska a dobro.


Prehliadka začína na javisku pri Stredovekej dedine Paseka. Príťažlivé scény budú premietané priamo na hradbách. Okrem nich uvidia prítomní všetky miestnosti a tajomné zákutia hradu. Lákadlom bude určite zrekonštruovaná kaplnka, kde sa nachádza figurína najznámejšej majiteľky hradu Žofie Bosniakovej. Práve tam budú počas prehliadok prebiehať minikoncerty vážnej hudby. V severnom paláci môžu návštevníci obdivovať výstavu s názvom Obraz mojej duše výtvarníka Vladimíra Mičienku, ktorý sa pri tvorbe inšpiruje slovenskou prírodou a pamiatkami. Jeho srdcovou záležitosťou je hrad Strečno, ktorý namaľoval z viacerých pohľadov.

Nebojíte sa zažiť noc
Zdroj: Považské múzeum v Žiline

„V našich nočných prehliadkach sa vždy snažíme predstaviť zaujímavé príbehy atraktívne pre všetky vekové kategórie. Prostredie tmavého hradu a živého ohňa len umocní tajomnú atmosféru. Kto príde, určite neoľutuje!“ pozýva správkyňa hradu Strečno Ing. Katarína Repáňová.

 

Nebojíte sa zažiť noc
Zdroj: Považské múzeum v Žiline

Nebojíte sa zažiť noc
Zdroj: Považské múzeum v Žiline

Na prehliadky je vhodné vziať si baterku a kvôli neskorému času sa neodporúčajú deťom mladším ako 8 rokov. Vstupy v oboch termínoch budú o 21.00, 22.00 a 23.00. Cena základného vstupného je 8,80 €, zľavnené vstupné bude za 4,40 €.
Vstupenky nájdete na Predpredaj.sk.

Nebojíte sa zažiť noc
Zdroj: Považské múzeum v Žiline

-reklamná správa-


Galéria


Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články