Zberateľstvo je stále „in“ | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Zberateľstvo je stále „in“

Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.06.2019 12:00

Najznámejší slovenský zberateľský veľtrh aj v tomto roku ponúkne množstvo zaujímavých exponátov. Novinkou bude špeciálna sekcia venovaná starým knihám a vinylovým platniam.


Spomínate si na dobu, keď vo veľkom „leteli“ céčka? Plastové výlisky v tvare písmena C pôvodne určené ako doplnok závesov na okná a dvere spôsobili v časoch socializmu obrovský ošiaľ, ktorý zasiahol celú jednu generáciu. Alebo ste mali vlastný album s poštovými známkami a v časoch, keď ľudia ešte bežne posielali klasické listy a pohľadnice, ste ich túžobne očakávali práve kvôli známke? Rovnaké zberateľské zanietenie dokázali vyvolať samolepky, detské tetovačky, plagáty, hokejové kartičky, guličky či servítky. Hoci išlo o detské hry, v prípade niektorých ľudí zberateľstvo prerástlo do celoživotnej záľuby. Jednoducho, zberateľstvo je vášeň, ktorá však v prípade dobrej a rozumnej voľby môže priniesť aj zaujímavé finančné zhodnotenie.

Každý, kto sa zberateľstvu venuje, či už profesionálne, alebo len vo voľnom čase, by určite nemal chýbať na Bratislavských zberateľských dňoch 7. a 8. júna 2019 v Inchebe. Najväčší slovenský zberateľský veľtrh, na ktorý mieria vystavovatelia z celého sveta, do nášho hlavného mesta prináša množstvo zaujímavých zberateľských exponátov. Mince, bankovky, medaily, poštové známky, pohľadnice, starožitnosti, minerály a polodrahokamy, telefónne karty, odznaky, historické šperky, ale aj staré knihy či platne, ktoré budú mať na tohtoročnom veľtrhu premiérové zastúpenie, určite nenechajú chladným žiadne zberateľské srdce.

Zberateľstvo je stále „in“
Zdroj: ilustračné foto

Vďaka medzinárodnej účasti môžu návštevníci na veľtrhu objaviť skutočné skvosty. Nebudú medzi nimi chýbať také kúsky ako zlatá medaila s portrétom cyklistu Petra Sagana, ktorá bola vydaná na oslavu jeho víťazstiev v Richmonde, Dohe a Bergene, či exkluzívna 0-eurová souvenir bankovka s motívom Bratislavského hradu. Zaujímavosťou je, že ide o opravené vydanie, ktoré sa na zberateľskom veľtrhu v roku 2018 predávalo s tlačovou chybou a spôsobilo doslova zberateľský ošiaľ. Ďalšia 0-eurová bankovka, za ktorou pricestujú zberatelia z celého Slovenska, bude mať motív Grasalkovičovho paláca. Obe verzie vychádzajú v limitovanom náklade 5 tisíc kusov, pričom jedna bankovka sa bude predávať za 2 eurá.

Mincovňa Kremnica na veľtrh prinesie aj niekoľko produktov z mimoriadne žiadanej emisie s motívom Milana Rastislava Štefánika – okrem iného aj pamätnú dvojeurovú mincu či ročníkový súbor slovenských euromincí, všetko v limitovanom množstve. Fanúšikovia historických kúskov určite ocenia vzácny päťdukát Leopolda I. z roku 1676, ktorého hodnota presahuje 70 tisíc eur.

Zberateľstvo je stále „in“
Zdroj: ilustračné foto

Obrovským lákadlom bude výstava najvzácnejších československých a slovenských známok zo zbierok slovenských zberateľov, ktoré nepochybne potešia srdcia všetkých priaznivcov filatelie. Jednou z nich bude známka z emisie „Osvobozená republika“, ktorá v roku 1927 vyšla omylom a dnes má hodnotu niekoľko desiatok tisíc eur.

Vstupenky na podujatie si môžete pohodlne zakúpiť na Predpredaj.sk.

Bratislavské zberateľské dni sa uskutočnia v dňoch 7. a 8. júna v Inchebe. Podrobnejšie informácie sú dostupné na www.incheba.sk.

- reklamná správa - 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články