Kastingy na novú ľadovú šou overili fyzickú a kreatívnu zdatnosť budúcich účinkujúcich | Topky.sk
Streda, 4. august 2021. Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia.

Kastingy na novú ľadovú šou overili fyzickú a kreatívnu zdatnosť budúcich účinkujúcich

Režisér Juraj Benčík vysvetľuje účinkujúcim, ako vyjadriť emócie pohybom
Režisér Juraj Benčík vysvetľuje účinkujúcim, ako vyjadriť emócie pohybom
Zdroj: Comunique
30.04.2019 13:00

Príprava novej ľadovej šou Angry Birds on Ice, ktorej hlavnými lákadlami sú krásne kostýmy, akrobatické kúsky a originálna hudba, je v plnom prúde. Postavy však nemôžu „ožiť“ bez tých správnych účinkujúcich, ktorí ich stvárnia, preto bolo potrebné ich čím skôr obsadiť.


V novembri minulého roka a tento rok v marci sa uskutočnili kástingy na akrobatické a korčuliarske postavy úplne novej ľadovej revue. Táto je v poradí už druhou ľadovou šou  slovenskej produkčnej agentúry COMUNIQUE, ktorá vytvorila mega-úspešné predstavenie Máša a medveď na ľade, a taktiež zorganizovala mnoho koncertov známych interpretov ako Bob Dylan, či kapely Whitesnake.

Prejsť kástingami rozhodne nebolo jednoduché. Účastníci museli zvládnuť improvizačno-hereckú časť, ktorá overila ich individuálnu pohybovú kreativitu a špecializovanú časť, kde ukázali svoje unikátne akrobatické alebo korčuliarske schopnosti.

Budúci účinkujúci s vnútornou konštrukciou kostýmu
Kastingy na novú ľadovú
Zdroj: Comunique

Režisér Juraj Benčík, však hľadal v prvom rade niečo iné!
Hľadal som predovšetkým oduševnených účinkujúcich, schopných nadchnúť sa pre prácu, ktorí jej budú veriť tak, že sa jej odovzdajú naplno.“ Podľa jeho slov sa to ostatné dá naučiť.

Benčík očakáva, že pre divákov bude veľkým zážitkom hneď to, že uvidia doteraz vždy dvojrozmerné, kreslené postavičky Angry Birds ako živé trojrozmerné bytosti, ktoré sa hýbu, tancujú, rozprávajú, korčuľujú a dokonca predvádzajú všelijaké akrobatické kúsky. To však nie je všetko!

Novinkou vo svete Angry Birds budú špeciálne super-prasatá inšpirované rôznymi komiksovými superhrdinami. Tieto sa zatiaľ neobjavili nikde inde, pretože ich vymysleli až tvorcovia ľadovej šou. Super-prasatá prinesú do šou akciu ako z napínavého filmu. O čo lepšie - bude to naživo.

Členmi autorského tímu sú aj ďalší známi umelci. Juraj Benčík vyzdvihuje prácu scénografa profesora Jozefa Cillera a hudbu Oskara Rózsu, ktorá podľa jeho slov kvalitou pripomína hudbu mimoriadne úspešného cirkusu Cirque du Soleil, v ktorom Benčík niekoľko rokov vystupoval.

Režisér spolu s tímom COMUNIQUE považujú za najväčšiu výzvu kostýmy jednotlivých postáv. Dôraz sa kladie hlavne na to, nech postavy pôsobia „živo“, teda nie ako ľudia v neživých kostýmoch. Na Slovensku niečo také ešte nikdy nikto nevytváral a nevyrábal, čiže kreatívny proces bol (a stále je) naozaj náročný.

Režisér Juraj Benčík a scénograf Jozef Ciller spolu s budúcimi účinkujúcimi
Kastingy na novú ľadovú
Zdroj: Comunique

„Teraz, keď máme jednotlivé postavy k dispozícii, máme pred sebou výzvu, ako ich oživiť,“ hovorí Juraj Benčík.

Tieto intenzívne prípravy sa nepochybne podpíšu pod šou, akú ste ešte nevideli! Krásne kostýmy krasokorčuliarov, akrobatické kúsky super-prasiat, vymakaná 360 stupňová scéna a to všetko podčiarknuté hudbou pripravenou špeciálne pre šou Angry Birds on Ice.

Nenechajte si ujsť unikátne predstavenie už 25. januára v košickej Steel Aréne a 1. februára na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Lístky sú v predaji na Predpredaj.sk.

Kastingy na novú ľadovú
Zdroj: Comunique

- reklamná správa -


Galéria

Režisér Juraj Benčík vysvetľuje Budúci účinkujúci s vnútornou Režisér Juraj Benčík a

Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články