Zlatá slávica Jana Kirschner sa vracia do Smoleníc: Tentokrát v sprievode Pary | Topky.sk

°C

Pondelok, 25. máj 2020. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Zlatá slávica Jana Kirschner sa vracia do Smoleníc: Tentokrát v sprievode Pary

Zdroj: Smolenické kultúrne leto
12.04.2019 17:00

Po necelom roku od mimoriadne vydareného koncertu sa do Smoleníc vracia popová diva Jana Kirschner. Tentokrát jej hudobnú spoločnosť bude robiť kapela Para, vlaňajší víťaz Radio Head Awards. Toto spojenie sľubuje unikátny hudobný zážitok. Jana Kirschner a Para v Smoleniciach spoločne zaznejú 26. júla. To všetko v čarovnom prostredí šľachtického parku neďaleko zámockých hradieb.


Kto z nás si niekedy nepospevoval hity ako Žienka domáca či V cudzom meste. Verili by ste, že Jana Kirschner žiari na slovenskej hudobnej scéne už od roku 1996? Jej hudobné smerovanie sa rokmi vyvíjalo a z popovej princeznej sa postupne vyprofilovala na suverénnu divu s originálnym muzikantským prejavom. V jej piesňach spoznáte viaceré štýly, pričom ani po rokoch sa nezdráha experimentovať a posúvať svoju hudbu ešte ďalej.

Zlatá slávica Jana Kirschner
Zdroj: Smolenické kultúrne leto

Aj vďaka jej hudobnému prerodu patrí dodnes k slovenskej speváckej špičke, úspešne tvorí a vypredáva koncerty. A to nielen u nás. Jej originálny hlas, charizma, chytľavé melódie a texty nadchli aj našich českých susedov či dokonca Britov. Na konte má tie najprestížnejšie ocenenia, je mnohonásobná Zlatá Slávica a je uznávaná významnými hudobnými kritikmi u nás aj v zahraničí.

Zlatá slávica Jana Kirschner
Zdroj: Smolenické kultúrne leto

Vlaňajší koncert Jany Kirschner spolu so Simou Martausovou bol hudobnou čerešničkou za Smolenickým kultúrnym letom. Tento rok navštívi Smolenice opäťa jej doprovod nebude o ničmenej zaujímavý. Skupina Para sa vďaka skvelým hudobným motívom aj nápaditým textom teší povesti jednej z najlepších koncertných kapiel na Slovensku. Ich skladby ako Abstinent či Keďťa stretnem si zachovávajú svoju chytľavosťaj po rokoch. Para navyše patrí ku kapelám, ktoré neprestávajú hudobne vyzrievať. Svedčí o tom aj vlaňajšie víťazné ocenenie Radio Head Awards pre ich nový album Našou krajinou. Jana Kirschner a Para v Smoleniciach spoločne zaznejú v piatok 26. júla.

Vstupenky nájdete na Predpredaj.sk.

Zlatá slávica Jana Kirschner
Zdroj: Smolenické kultúrne leto

Koncert je súčasťou festivalu Smolenické kultúrne leto. Nebude však len o zábave a hudobných zážitkoch, ale aj o dobročinnosti. Na liečbu malej Emky Krajčírovej venujeme 2% z ceny každého predaného lístka. Na mieste sa tiež môžete tešiťna Kreatívny kútik Nadácie Adeli a projektu Hendikup. Príďte sa s namizabaviť do Smoleníc a prispejte tým aj na dobrú vec!

-Reklamná správa-


Galéria


Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články