SMOKIE zahrajú v Bratislave najväčšie hity vo veľkolepej show so symfonickým orchestrom | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

SMOKIE zahrajú v Bratislave najväčšie hity vo veľkolepej show so symfonickým orchestrom

Zdroj: PR
07.11.2018 11:00

V rámci THE SYMPHONY TOUR 2018 budú SMOKIE doprevádzaní vynikajúcim maďarským symfonickým orchestrom DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA so skvelým dirigentom Péterom Druckerom, ktorý osobne pripravoval aranžmá pre orchester. Na pódiu bratislavského NTC sa 29.novembra predstaví takmer 50 umelcov, ktorí ponúknu neuveriteľný zážitok, aký sa už nemusí opakovať.


"V roku 1975 sme nahrávali druhý album za pomoci symfonického orchestra v parížskej opere, to bol pre nás veľký zážitok. Milujem takú spoluprácu, keď sa z rockerov stávajú symfonici a zo symfonikov rockeri" hovorí Terry Uttley (67), zakladajúci člen a basový gitarista SMOKIE. „Je to asi aj tým, že s nami pijú whisky ako praví rockeri,“ dodáva s úsmevom.

Koncerty sa pripravujú kompletne v Čechách a Maďarsku. Technické vybavenie dodávajú spoločnosti Rentalpro a AV Media. „Máme skutočnú radosť, že nás usporiadateľská spoločnosť FP PRO oslovila. Na koncerty SMOKIE sme pripravili báječnú scénu na pódiu, ktorá zahŕňa to najlepšie z nášho svetelného vybavenia, veľkoplošné projekcie a samozrejme špičkovú zvukovú aparatúru. Koncerty so symfonickým orchestrom sú aj pre nás samotných vždy veľkým zážitkom. Veľmi sa tešíme a sme zvedaví, ako sa naša spoločná práca so SMOKIE a DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA bude páčiť divákom,“ hovorí Kamil Kružík, riaditeľ spoločnosti Rentalpro.

Na koncertoch zaznie celkovo 29 skladieb v symfonických verziách. 20 ich predstaví SMOKIE a 9 česká rock-pop skupina maybe, ktorá je špeciálnym hosťom koncertu. Spracovania skladieb do symfonickej podoby sa ujal popredný maďarský dirigent Péter Drucker, ktorý bude dirigentom všetkých koncertov THE SYMPHONY TOUR 2018.

SMOKIE zahrajú v Bratislave
Zdroj: PR

Začiatky skupiny SMOKIE sa datujú v roku 1965, keď na gymnáziu v anglickom Bradforde vznikla skupina na čele so spevákom Chrisom Normanom. Skupina niekoľkokrát zmenila svoj názov, až v polovici 70. rokov zvolila názov Smokie. V prvých rokoch svojej existencie vystupovali v malých kluboch. Čoskoro však ich popularita začala stúpať. V roku 1975 si mladých muzikantov všimol vplyvný producent Nicky Chin a ujal sa ich.

V tom istom roku už vydali debutový album Pass It Around a presadili sa singlami If You Think You Know How To Love Me a Don't Play Your Rock'n'Roll To Me. Za svoju existenciu Smokie vydali viac ako dve desiatky štúdiových albumov s hitmi ako Living Next Door To Alice, Oh Carol, Needles And Pins, I’LL Meet You At Midnight, If You Know How To Love Me, Do not Play Your Rock’n’Roll To Me, Lay Back In The Arms Of Someone, Wild Wild Angels, či Mexican Girl ktoré sa stali obrovskými hitmi.

SMOKIE zahrajú v Bratislave
Zdroj: PR

O popularite kapely v bývalom Československu, kde prvýkrát vystúpili v roku 1983, svedčí aj fakt, že niektoré z ich skladieb sa dočkali coververzií, napríklad Alenka v říši divů od Karla Zicha, či Mýdlový princ od Václava Neckářa.

Koncert SMOKIE - THE SYMPHONY TOUR 2018 v bratislavskom NTC už 29.novembra!

- reklamný článok -


Galéria


Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články