Ukrajinská vláda a proruskí separatisti sa dohodli na novom prímerí: Toto je dôvodom | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Ukrajinská vláda a proruskí separatisti sa dohodli na novom prímerí: Toto je dôvodom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
21.06.2017 22:35

MOSKVA - Ukrajina a proruskí separatisti na východe krajiny sa dnes dohodli na novom prímerí, ktoré by malo začať platiť od soboty. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinskej vlády.


Darka Oliferová, hovorkyňa predstaviteľa ukrajinskej vlády v kontaktnej skupine pre urovnanie situácie v Donbase Leonida Kučmu, uviedla, že bojujúce strany sa na prímerí dohodli, aby sa na východe Ukrajiny mohli začať žatevné práce.

Podľa podľa nedávno zverejnenej správy Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) si konflikt na východe Ukrajiny od 14. apríla 2014 do 15. mája 2017 vyžiadal 34.056 obetí z radov civilistov, ukrajinskej armády a členov militantných skupín. Táto štatistika zahŕňa 10.090 mŕtvych - vrátane 2777 civilistov - a 23.966 zranených.

K najnovšiemu incidentu došlo v utorok, keď proruskí separatisti neďaleko svojej bašty, ktorou je mesto Doneck, údajne strieľali na dve hliadkujúce obrnené vozidlá Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Separatisti prostredníctvom svojej Doneckej tlačovej agentúry (DAN) akúkoľvek účasť na incidente popreli a vyhlásili, že osoby, ktoré sú za útok na hliadku OBSE zodpovedné, zadržali.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články