Streľba na Ukrajine neutícha: Desiatky mŕtvych, povstalci sú neúnavní! | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Streľba na Ukrajine neutícha: Desiatky mŕtvych, povstalci sú neúnavní!

Ukrajinskí vojaci
Ukrajinskí vojaci
Zdroj: SITA
07.02.2015 13:36

KYJEV – Napriek najnovším diplomatickým snahám o urovnanie ozbrojeného konfliktu medzi Kyjevom a separatistami sa na východe Ukrajiny ďalej ozýva streľba.


Armáda ráno uviedla, že povstalci v noci na dnešok ostreľovali jej pozície 29-krát, vrátane mesta Debaľcevo, o ktoré sa v poslednej dobe intenzívne bojuje. Od piatku bolo podľa Kyjeva zabitých ďalších päť desiatok rebelov, päť vojakov a päť civilistov.

Tlačové stredisko ukrajinských jednotiek zapojených do protipovstaleckej operácie (ATO) podľa agentúry Ukrinform uviedlo, že najväčší tlak vzbúrencov je naďalej v smere na Debaľcevo. Od rána vraj separatisti v tejto oblasti pália z mínometov a raketometov Grad. Šéf regionálnej polície vernej Kyjevu Vjačeslav Abroskin na svojom facebookovom účte k situácii v Debaľceve napísal, že povstalci od šiestich hodín ráno strieľajú na severnej štvrti mesta.

V Debaľceve platilo v piatok prímerie kvôli evakuácii civilistov. K odchodu ho využilo 753 ľudí, medzi ktorými bolo 81 detí. Podľa organizácie Amnesty International väčšina z 25.000 obyvateľov už mesto opustila, ale asi 7000 ľudí tam stále zostáva.Tlačové stredisko ATO dopoludnia uviedlo, že podľa rozviedky vojaci počas uplynulých 24 hodín pri stretoch zabili ďalších 48 povstalcov a 22 zranili. Nepriateľ vraj tiež utrpel značné straty bojovej techniky.

Hovorca armády Volodymyr Poljovyj neskôr doplnil, že od piatku tiež zomrelo päť vojakov a 26 bolo zranených. Úrady v Donecku, ktorý je baštou separatistov, oznámili, že v tomto meste zomrelo za posledných 24 hodín päť civilistov.


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články