FOTO Košičania dostanú vianočný stromček od súkromnej osoby - osadia ho v nedeľu | Topky.sk

°C

Piatok, 14. august 2020. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

FOTO Košičania dostanú vianočný stromček od súkromnej osoby - osadia ho v nedeľu

Vianočný stromček v Košiciach.
Vianočný stromček v Košiciach.
Zdroj: Miro Vacula
14.11.2017 18:00

KOŠICE - Vianočný stromček osadia v centre mesta pred Immaculatou už túto nedeľu (19. novembra) dopoludnia. Už samotné osádzanie vianočného stromu na Hlavnej ulici je atraktívnou udalosťou a vždy budí veľký záujem návštevníkov.


Tohtoročný košický vianočný stromček je „mestským rodákom.“ Zatiaľ rastie v záhrade u istej Košičanky, ktorá ho mestu darovala. „Je to krásna, súmerná jedľa, ktorá rastie na rohu Kostolianskej a Podhradovej. Má 18 metrov a priemer 45 centimetrov. Jej vek odhadujeme na 35 až 40 rokov. Presnejšie to zistíme po vyťatí, keď zrátame letokruhy,“ hovorí riaditeľ Mestských lesov Tibor Roth.

Vianočný stromček v Košiciach.
Zdroj: Miro Vacula

Vytínať jedľu budú pracovníci Mestských lesov, ráno v nedeľu 19. novembra. „Nedeľný termín sme vybrali preto, lebo vtedy je redšia doprava. Bude cesta aj na nevyhnutný čas odstavená. Strom budeme inštalovať medzi 10 až 11.00 hodinou na tradičnom mieste pri Immaculate,“ dodáva T. Roth.

Vianočný stromček v Košiciach.
Zdroj: Miro Vacula

Stromček postupne ozdobia a slávnostne ho rozsvietia 5. decembra, kedy začnú Rozprávkové košické Vianoce. 


Galéria

Vianočný stromček v Košiciach. Vianočný stromček v Košiciach. Vianočný stromček v Košiciach. Vianočný stromček v Košiciach. Vianočný stromček v Košiciach.

Nástroje k článkuZDROJ: mik
FOTO: Miro Vacula

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články