Prítulný mladík zachránil priateľke (26) život: V posteli, keď ju objímal zozadu | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Prítulný mladík zachránil priateľke (26) život: V posteli, keď ju objímal zozadu

Kieran nahmatal hrčku ako prvý
Kieran nahmatal hrčku ako prvý
Zdroj: Facebook
26.11.2016 21:57

CHRISTCHURCH - Novozélanďanka Amber Arkellová mala iba 26 rokov, keď jej priateľ na jej tele objavil hrčku, ktorá sa ukázala byť rakovinového pôvodu. Podarilo sa jej uzdraviť, no jej cesta sa ešte nekončí. Rozhodla sa šíriť osvetu, aby podobné trápenie nemuseli prežívať iné ženy.


Amber zistila, že má rakovinu, veľmi bizarným spôsobom. Pred časom sa večer objímala v posteli s priateľom Kieranom, ktorý na jednom z jej prsníkov ucítil hrčku. "Ležala som na ľavej strane, Kieran zozadu a dotýkal sa môjho pravého prsníka. Zrazu to ucítil a prekvapene sa spýtal, čo to je,"povedala denníku New Zealand Herald. 

Prítulný mladík zachránil priateľke
Zdroj: Facebook

Matka zverejnila srdcervúcu školskú FOTO: Vidíte ten rozdiel? Dôvod je strašný

Mladá žena následne vyhľadala lekára a podstúpila všetky potrebné vyšetrenia. Tie odhalili, že trpí rakovinou v druhom štádiu, pričom diagnózu neskôr zmenili na tretie štádiu, pretože sa ukázala, že rakovina je agresívnejšie než predpokladali. Amber okamžite začala s chemoterapiou. Po polroku liečby a dvojnásobnej mastektómii sa uzdravila. 

Prítulný mladík zachránil priateľke
Zdroj: Facebook

Prítulný mladík zachránil priateľke
Zdroj: Facebook

Arkellová sa teraz snaží zvýšiť povedomie o rakovine prsníka a nabáda ženy, aby si pravidelne kontrolovali svoje prsia a aby s tým začali čo najskôr. "Mnohé ženy si myslia, že v takom mladom veku im nič nehrozí. Aj ja som si to myslela, ale potom mi ako 26-ročnej diagnostikovali rakovinu," dodala s tým, že samovyšetrovať by sa mali dievčatá už od svojich dvadsiatich rokov. 


Galéria

Kieran nahmatal hrčku ako

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: Facebook

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články