Chlapec (3) sa stratil v sibírskej tajge: Tri dni prežil bez jedla medzi šelmami, no vynašiel sa! | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Chlapec (3) sa stratil v sibírskej tajge: Tri dni prežil bez jedla medzi šelmami, no vynašiel sa!

Záchranár nesie chlapčeka na rukách
Záchranár nesie chlapčeka na rukách
Zdroj: cvilná záchranná služba tuva
23.09.2016 19:58

KHUT - Trojročný chlapček prežil tri dni úplne sám v nehostinnej prírode na ruskej Sibíri. Úrady po ňom začali pátrať po tom, ako sa stratil z dohľadu svojej prastarej mamy. Akoby zázrakom sa mu podarilo prežiť, bez jedla a uprostred divočiny plnej šeliem.


Ruské úrady zahájili začiatkom tohto týždňa veľké pátranie po Cerinovi Dopčutovi, ktorý sa stratil svojej 75-ročnej prababke v dedine Chut v ruskej republike Tuviansko. Chlapec zrejme prenasledoval šteniatko, popritom sa zatúlal a skončil v odľahlej oblasti sibírskej tajgy. Na sebe mal len ľahké oblečenie. 

Tramp prežil stratený v púšti šesť dní: Dezorientované FOTO pred kolapsom

Tam dovedna strávil tri dni. Bol natoľko vynaliezavý, že si vytvoril provizórny úkryt pod smrekom, kde spal. Pil vodu z neďalekej rieky, jeho jedinou potravou bola čokoládová tyčinka, ktorú zjedol ešte v prvý deň. Tsering mohol v divočine ľahko prísť o život, pretože všade navôkol sa pohybovali divoké zvieratá. Okrem toho panovala vonku veľká zima a taktiež mohol spadnúť a utopiť sa v rieke, v ktorej sa napájal. 

Chlapec (3) sa stratil
Zdroj: cvilná záchranná služba tuva

Policajti kvôli chlapčekovi prehľadávali územie o veľkosti 120 kilometrov štvorcových. Nakoniec ho po troch dňoch našiel jeho strýko, ktorý sa zapojil do hromadného pátrania prebiehajúceho vo dne v noci. Tsering započul hlas, ktorý volal jeho meno a spoznal v ňom svojho uja. "Hrozilo mu veľké nebezpečenstvo. Rieka Mynas je rýchla a ľadová. Keby do nej spadlo malé dieťa, nemalo by žiadnu šancu. Okrem toho v lese žijú vlci aj medvede. Obzvlášť tie si momentálne vytvárajú zásoby tuku na zimu," povedal šéf miestnych záchranárov Ayas Saryglar denníku Siberian Times. 

Chlapec (3) sa stratil
Zdroj: cvilná záchranná služba tuva

Tseringovi miestni teraz nepovedia inak ako "Mauglí", podľa ústrednej postavy zo známeho diela Kniha džunglí. Chlapec je podľa lekárov v poriadku a neutrpel žiadne zranenia. 


Galéria

Záchranár nesie chlapčeka na

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: Civilná záchranná služba Tuva;
VIDEO: Youtube/Komsomolskaja Pravda

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články