Stredoeurópsky majster pochádza z Oravy: Ľubomír vyniká v netradičnej disciplíne | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Stredoeurópsky majster pochádza z Oravy: Ľubomír vyniká v netradičnej disciplíne

Ľubomír Košút
Ľubomír Košút
Zdroj: kysuce.sk
12.06.2013 10:17

DRAHOVCE – S vavrínom víťazstva a titulom majstra sa pred niekoľkými dňami vrátil zo Stredoeurópskych majstrovstiev v kosení trávy ručnou kosou v Slovinsku Ľubomír Košút z Klinu na Orave.


Zdolal vo svojej kategórii mužov do 60 rokov súperov z ôsmich krajín. Na súťaž ho nominoval Slovenský kosecký spolok (SKS) na základe jeho minuloročných výsledkov v Slovenskom pohári v ručnom kosení. Informoval o tom staršina koseckého spolku Miroslav Ledecký z Drahoviec pri Piešťanoch.

Slovenský pohár v kosení ručnou kosou spočíva podľa Ledeckého z desiatich súťaží, ktoré sa vždy v termíne od konca mája do konca augusta konajú v Nižnom Hrušove na Zemplíne, Drahovciach, Prašníku pri Vrbovom, Sedliciach na Šariši, v Cígli na Hornom Považí, Pohorelej, na Ostrom Grúni, Vychylovke a vo Vlkolínci. "Súťažíme v štyroch vekových kategóriách, mládež do 18 rokov, ženy, muži do a nad 60 rokov," povedal Ledecký. Do kosenia trávy na čas sa na súťažiach púšťajú členovia spolku ale i naturisti. Ľubomírovi Košútovi, ktorý pracuje ako vedúci dopravy a skladu Jednota Námestovo, sa vlani darilo. "Nie je to náhoda, je to pravidelný víťaz súťaží. V ručnom kosení má dlhoročné skúsenosti, začal kosiť ako 10-ročný, je ročník 1955," uviedol Ledecký. Dodal, že od roku 2013 budú na konci kalendárneho roka najlepší kosci prvýkrát ocenení Putovným pohárom SKS. Odovzdávať ho bude vždy staršina v závere roka.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: kysuce.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články