°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

FOTO Deň s MAGNA mobilnou klinikou v Libanone

LIBANON, Beqaa, 2017 - MAGNA mobilná klinika.
LIBANON, Beqaa, 2017 - MAGNA mobilná klinika.
Zdroj: (c) Martin Bandžák/MAGNA
30.11.2017 15:00

MAGNA v Libanone prevádzkuje mobilnú kliniku, ktorá zabezpečuje zdravotnú starostlivosť deťom zo Sýrie v 8 táboroch. Denne ošetrí 75 - 100 pacientov. Pozrite sa, ako vyzerá 1 deň s humanitárnou organizáciou MAGNA v teréne. Fotografie nafotil Martin Bandžák v septembri tohto roku.


Libanon sa snaží vyrovnať s prílivom sýrskych utečencov. Odhaduje sa, že od vypuknutia Sýrskej krízy v roku 2011 do Libanonu utieklo viac ako 1,5 milióna sýrskych a palestínskych obyvateľov, ktorí sa  odvtedy pokúšajú vyrovnať s ich naliehavými humanitárnymi a zdravotnými potrebami.

Občianska vojna v Sýrii vyvíja obrovský tlak na susedné štáty, vrátane Libanonu, ktorého populácia sa pohybuje okolo štyroch miliónov ľudí. Sedem rokov po vypuknutí konfliktu je väčšina sýrskych utečencov stále závislá na humanitárnej pomoci. V krajine nevznikli žiadne oficiálne utečenecké tábory, rodiny sú nútené žiť v improvizovaných táboroch, napríklad v garážach, na farmách, v starých školách alebo v nedokončených budovách.

Ako MAGNA v Libanone pomáha?

Preľudnenosť, nevhodné jedlo, voda a prístrešia sa výrazne podpisujú na zdraví ľudí, ktorí museli opustiť svoje domovy a nemajú prístup k lekárskej starostlivosti, ktorú ich stav vyžaduje. Chýbajúcu lekársku starostlivosť im preto priamo v teréne bezplatne zaisťujú zdravotníci MAGNA. Vrátane liečby chronických chorôb ako je cukrovka, hypertenzia alebo astma, ktorých pravidelná liečba bola v dôsledku vojny prerušená. Odbornú starostlivosť a dohľad MAGNA zabezpečuje aj matkám, ktoré k nej nemali prístup počas tehotenstva.

Liečime tu a teraz. Vďaka Vám.

Zachraňovať životy môžete hneď teraz aj Vy.
Stačí poslať SMS v tvare MAGNA na číslo 806 a stanete sa pravidelným prispievateľom.

Zaslaním SMS si aktivujete pravidelné mesačné prispievanie v hodnote 3 €.

Deaktivácia pravidelného prispievania je bezplatná po zaslaní SMS v tvare MAGNA STOP na číslo 806.
Platí pre všetkých zákazníkov mobilných sietí O2, Orange / FunFón a Telekom, 4ka.

Viac informácií a možností ako prispieť nájdete na www.magna.sk.
Sledujte nás tiež na Facebooku.

- reklamná správa -


Galéria

LIBANON, Beqaa, 2017 - LIBANON, Beqaa, 2017 - LIBANON, Beqaa, 2017 - LIBANON, Beqaa, 2017 - LIBANON, Beqaa, 2017 - LIBANON, Beqaa, 2017 -

Nástroje k článkuPR článok


FOTO: (c) Martin Bandžák/MAGNA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články