ŠAHY - Nepozornosť na ceste I/66 pri obci Hrkovce sa včera skončila obrovskou tragédiou. Pokus o otočenie vozidla priamo na ceste vyústil do fatálnej zrážky s nákladným autom. Hoci bola 83-ročná vodička v kritickom stave letecky transportovaná do nemocnice, záchranárom sa jej život napokon zachrániť nepodarilo.
Tragická udalosť sa odohrala na frekventovanom úseku cesty I/66 v smere z obce Hrkovce na Šahy. Podľa doterajších zistení polície mala 83-ročná vodička na osobnom aute značky Renault Clio vykonávať manéver otáčania cez protismernú časť vozovky. Pri tomto rizikovom úkone pravdepodobne nedbala na zvýšenú opatrnosť a vošla priamo do jazdnej dráhy prichádzajúcemu nákladnému motorovému vozidlu rovnakej značky. Vodič kamióna už zrážke zabrániť nedokázal.
Náraz do oplotenia a zásah leteckých záchranárov
Po silnom bočnom náraze odhodilo neovládateľné osobné auto mimo vozovku, kde prednou časťou narazilo do stĺpu oplotenia jedného z rodinných domov. Na miesto boli okamžite privolané všetky záchranné zložky vrátane leteckých záchranárov. Ťažko zranenú seniorku v kritickom stave vrtuľníkom transportovali do nemocnice. Druhý účastník nehody, 29-ročný vodič nákladného auta, bol na mieste podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom.
Zranenia, ktoré seniorka utrpela, boli natoľko vážne, že im aj napriek maximálnemu úsiliu lekárov podľahla. Presné okolnosti, miera zavinenia a presná príčina tejto smrteľnej dopravnej nehody sú nateraz predmetom prebiehajúceho vyšetrovania nitrianskych policajtov.