Pondelok, 27. september 2021. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Prezident nájde piatich lepších ministrov vnútra ako je Palko

Prezident SR Ivan Gašparovič
Prezident SR Ivan Gašparovič
03.10.2005 16:15

BRATISLAVA - Minister vnútra Vladimír Palko sa nemusí báť, že prezident Ivan Gašparovič by nezostavil úradnícku vládu, ak to bude treba. V rozhovore pre agentúru SITA to dnes odkázal Palkovi prezident, ktorý tak reagoval na nedeľňajšie vyjadrenia ministra v relácii STV O päť minút dvanásť. "Môžem ho uistiť, že aj piatich lepších ministrov vnútra ako on nájdem," dodal Gašparovič.


Zároveň zdôraznil, že zostavovanie úradníckej vlády je to posledné, čo si dnes želá. Podľa prezidenta je však potrebné, aby sa politické strany v parlamente dohodli na jednoznačnom riešení súčasnej situácie. "A nie na riešení, o ktorom hovoria každý týždeň z iného pohľadu," konštatoval Gašparovič, ktorý sa po vypuknutí krízy na politickej scéne netajil názorom, že východiskom sú predčasné voľby.

Minister vnútra a podpredseda KDH Vladimír Palko v nedeľnej diskusnej relácii STV uviedol, že ak by kresťanskí demokrati podporili opozičný návrh na konanie predčasných volieb, pravdepodobne by opustili aj koalíciu. Vláda by tak bola ešte viac menšinová a asi by došlo podľa Palka k jej odvolaniu. Podpredseda KDH vyhlásil, že situáciu by tak dali do rúk prezidentovi. "Nemal by som veľkú dôveru v riešenie, s ktorým by prišiel," zdôraznil. Prezident by mohol vymenovať úradnícku vládu, ale podľa Palka by sa situácia mohla ešte zhoršiť.

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články