Horela železničná zastávka na Železnej studienke | Topky.sk

Piatok, 26. apríl 2019. Meniny má Jaroslava, zajtra Jaroslav.

Horela železničná zastávka na Železnej studienke

Zastávka Železná studienka v plameňoch
Zastávka Železná studienka v plameňoch
Zdroj: SITA
20.09.2010 16:38

BRATISLAVA - Železničnú zastávku na Železnej studienke v Bratislave dnes predpoludním zachvátil požiar. Dnes to potvrdila hovorkyňa Železníc SR Martina Pavliková. Ide o drevenú stavbu na fungujúcej stanici na železničnej trati, cez ktorú premávajú lokálne vlaky medzi Bratislavou a Lamačom.


Požiar si vyžiadal na istý čas odstavenie trate aj trakčného vedenia, aby hasiči mohli hasiť vodou. Najprv boli odstavené obe koľaje, neskôr bola premávka obnovená na jednej trati. V súčasnosti je už podľa Pavlikovej železničná doprava obnovená na obidvoch koľajach. Podľa hovorkyne je zastávka kultúrna pamiatka, zároveň patrí k rázovitým železničným zastávkam.

"Preto nás veľmi mrzí, že došlo k požiaru," povedala Pavliková. Oficiálne príčiny zatiaľ nie sú známe, podľa hovorkyne sa tu však už v minulosti pohybovali asociálne živly, ktoré robili problémy. Neustále vyháňanie bezdomovcov potvrdil aj riaditeľ Mestských lesov v Bratislave Vladimír Kutka. Momentálne sa podľa Pavlikovej vyčísľujú škody, ďalší postup bude závisieť od posudkov a analýz z vyšetrovania.

Od nich by malo závisieť aj to, či a ako bude zastávka obnovená. Požiar na železničnej zastávke bol ohlásený o 10:51 a o 11:00 sa ho podarilo lokalizovať, povedala hovorkyňa Prezídia HaZZ Silvia Jančovičová. Na mieste zasahovalo do 15 hasičov z Dúbravky, následne "prácu prevzali" železniční hasiči. Tým sa podľa hovorkyne Železničnej polície Ľubice Zoňovej podarilo požiar uhasiť krátko po 13:30. Požiar si podľa nej nevyžiadal zranených ani mŕtvych.


Galéria

Zastávka Železná studienka v

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články