Ďurkovský si opäť vypočul obvinenia pre PKO | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Ďurkovský si opäť vypočul obvinenia pre PKO

Andrej Ďurkovský
Andrej Ďurkovský
Zdroj: SITA
24.09.2009 12:24

BRATISLAVA - Primátora Bratislavy Andreja Ďurkovského dnes niektorí mestskí poslanci opätovne obvinili z nečinnosti v súvislosti s Parkom kultúry a oddychu (PKO).


Vyčítali mu, že stále nepovedal jasne svoj názor na túto tému a nevysvetlil, aký bude osud PKO a aké ďalšie kroky sa plánujú urobiť v danej kauze. "Situácia je nejasná," povedal poslanec František Dej (Smer-SD). "Konáte proti verejným sľubom, hľadáte cestu, ako sa týchto sľubov zbaviť. Nehovoríte otvorene, nedávate informácie, nevysvetľujete," konštatoval poslanec Ján Budaj (DÚ).

Podľa poslanca a zároveň starostu Petržalky Milana Ftáčnika vystupuje primátor v tejto veci ako záchranca PKO, ale nereaguje na poslancov a neplní uznesenia, ktoré prijali. "Mali ste na to dosť času," povedal Ftáčnik. Bratislavskí poslanci tak reagovali na predložený materiál o plnení uznesení mestského parlamentu.

V ňom sa v súvislosti s PKO totiž opäť navrhovalo predĺžiť termíny, do ktorých mal primátor vykonať určité kroky, ku ktorým ho zaviazalo zastupiteľstvo. Išlo napríklad o informovanie o návrhu ďalšieho postupu riešenia PKO, či poskytnutie zmlúv a dokumentov súvisiacich s predajom pozemkov pod PKO. Predĺženie termínov bolo navrhnuté v súvislosti s iným bodom rokovania dnešného zastupiteľstva. V ňom by mali poslanci rozhodnúť, či naďalej trvajú na zrušení búracieho povolenia pre PKO alebo svoje rozhodnutie z apríla tohto roka menia.

Primátor celú rozpravu na tému PKO označil za politickú hru niektorých poslancov a odmietol tvrdenia, že sa tvári ako záchranca. "Nemám dôvod búrať PKO, nikto nechce búrať PKO. PKO stojí, funguje normálne ďalej a naplánované sú tam podujatia," povedal Ďurkovský. Podľa neho však treba s nábrežím niečo robiť. Na margo jeho tvrdení reagoval poslanec Ján Budaj niekoľkými otázkami. Na otázku, či teda stále platí búracie povolenie na PKO, odpovedal primátor kladne.

Rovnako kladnú odpoveď dala riaditeľka bratislavského magistrátu Anna Pavlovičová, či stále platí zmluva o spolupráci s Henbury Development,s.r.o. z júna 2006. "Prebiehajú rokovania," odpovedal znova primátor na poslaneckú otázku, či podnikol kroky na zrušenie zmluvy tak, ako ho k tomu zaviazali poslanci.

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články