Piatok19. júl 2024, meniny má Šarlota, Dušana, zajtra Eliáš, Iľja, Eliána

Polícia vyšetruje okolnosti požiaru v psychiatrickej nemocnici v Pezinku

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR - Pavol Zachar)

PEZINOK - Polícia vyšetruje okolnosti piatkového (5. 7.) večerného požiaru v psychiatrickej nemocnici v Pezinku. Trestné stíhanie je vedené vo veci zločinu všeobecného ohrozenia v súbehu so zločinom poškodzovania cudzej veci. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

"V jednej z izieb nemocnice bol úmyselným konaním založený požiar, v dôsledku ktorého došlo k zničeniu zariadenia izby ako aj poškodeniu chodby nemocnice," priblížil. Celkovú škodu spôsobenú požiarom vyčíslili na približne 40-tisíc eur.

archívne video

Požiar autovraku v noci zamestnal nielen policajtov druhého bratislavského okresu (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj )

"Na mieste bol v súvislosti s týmto prípadom obmedzený aj podozrivý muž, ktorý bol následne za asistencie hliadky Policajného zboru prevezený do nemocnice v Bratislave s viacerými popáleninami dolných končatín," dodal hovorca.

Policajtov vyslali k prevereniu oznámenia o požiari vnútorných priestorov jedného z pavilónov psychiatrickej nemocnice v Pezinku v piatok približne o 19.00 h. Na mieste zasahovalo 19 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s piatimi kusmi techniky.

Viac o téme: PožiarVyšetrovaniePolícia PezinokPsychiatrická nemocnica
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu