Pondelok22. júl 2024, meniny má Magdaléna, zajtra Oľga

Veľké prekvapenie! Rošády na politickej scéne: Do Progresívneho Slovenska vstupuje známy politik!

Michal Šimečka Zobraziť galériu (4)
Michal Šimečka (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Veľká zmena na politickej scéne. Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Viskupič vo veľkej politike začínal po boku Igora matoviča a bol pri vzniku strany OĽaNO.

VIDEO

Do Progresívneho Slovenska vstupuje Viskupič (Zdroj: TASR/ Lukáš Grinaj)

Líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka vysvetľuje, že stranu chcú ukotviť v každom regióne, preto ju posilňujú o výrazné osobnosti z celého Slovenska. "V sobotu sme vyhrali voľby v každom krajskom meste a v približne 600 obciach a mestských častiach Slovenska. Je to dôkaz, že rastieme, a že ľudia oceňujú našu odbornú, dôraznú ale slušnú politiku. Je však pred nami ešte veľa tvrdej práce. Musíme sa čo najviac rozprávať s ľuďmi po celej krajine, a získavať čo najširšiu podporu. Len tak dokážeme zvíťaziť aj v komunálnych, župných aj národných voľbách, ktoré nás čakajú v najbližších rokoch," zdôraznil Šimečka. 

Jozef Viskupič
Zobraziť galériu (4)
Jozef Viskupič  (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Šimečka vyzdvihol, že Viskupič je skúsený politik a úspešný predseda trnavskej župy, ktorý svoj mandát obhájil s ešte výraznejšou podporou. "Hovoria za neho výsledky, je kompatibilný s hodnotami a víziou PS. Spoločne s ním ešte lepšie porozumieme potrebám obyvateľov Trnavskej župy, budeme s nimi v pravidelnom kontakte, a dokážeme efektívne riešiť problémy, ktorým čelia. V PS toho chystáme ešte oveľa viac. Rozrastáme sa o regionálne kancelárie po celom Slovensku, chystáme výjazdové zasadnutia nášho poslaneckého klubu, aj ďalšie personálne akvizície," uviedol Šimečka. 

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič chce v PS reprezentovať silný samosprávny pilier, venovať sa regiónom či službám, ktoré poskytuje verejný sektor občanovi. "S PS som v mnohom našiel spoločný jazyk. Nič mi nehovoria populistické sľuby ani rozoštvávanie spoločnosti. Namiesto toho chcem riešiť témy, ktoré sú pre obyvateľov dôležité. Napríklad otázku reformy alebo modernizácie verejnej správy, ktorá stále nie je dokončená. Zlepšiť musíme aj spôsob, akým štát doručuje svoje služby občanom. Z pozície trnavského župana, v spolupráci s odborníkmi z najväčšej opozičnej strany PS, sa k tomuto cieľu vieme postupne dostať,” uzavrel Viskupič.

Viskupič sa do NR SR dostal v roku 2010 na kandidátke strany SaS. je zakladajúcim členom strany OĽaNO, za ktorú neskôr pôsobil v parlamente ako poslanec. Od roku 2017 je predsedom Trnavského samosprávneho kraja. Momentálne ide už o jeho druhé volebné obdobie. V parlamentných voľbách v septembri 2023 kandidoval za koalíciu strán OĽaNO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí. 

Viac o téme: Jozef ViskupičPSProgresívne Slovensko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu