Štvrtok23. máj 2024, meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa

AKTUÁLNE Evakuácia námestia v Banskej Štiavnici! Anonym nahlásil bombu v škole

Ilustračné foto Zobraziť galériu (3)
Ilustračné foto (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj)

BANSKÁ ŠTIAVNICA - Aktuálne evakuujú Trojičné námestie v Banskej Štiavnici. Anonym nahlásil, že sa v škole, ale aj v podkroviach budov nachádza bomba.

Hasiči s policajtmi uzavreli celé námestie a snažia sa dostať ľudí urýchlene preč. Prehľadávajú budovy a pokúšajú sa overiť oznámenie. Informuje o tom portál noviny.sk. Záchranné zložky sú aj na Radničnom námestí. Nad budovami lieta dron.

archívne video

SOŠ hotelovú v Bratislave museli evakuovať (Zdroj: Topky/Maarty)

AKTUÁLNE Evakuácia námestia v
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj)

Podľa polícia išlo o poplašnú správu. "Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom začal trestné stíhanie vo veci prečinu šírenie poplašnej správy. V stredu (10.4.) v nočných hodinách neznámy páchateľ vložil do vchodových dverí Mestskej polície v Banskej Štiavnici, tri obálky s nápisom „Pre POLÍCIU SR a všetkých kompetentných“. Obsahom bol oznam, že dňa 11.4. 2024 v čase poludnia zažije súkromná základná škola bombové ataky a pre istotu treba skontrolovať aj strechy na námestí, ktorý vyvolal všeobecné znepokojenie a následnú okamžitú reakciu polície a hasičov, ktorí prijali potrebné opatrenia a od skorého rána záchranné zložky robili všetko pre bezpečnosť detí a prehľadávali aj širšie okolie," poznamenala banskobystrická polícia.

AKTUÁLNE Evakuácia námestia v
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj)

Prítomnosť bombi sa nepotrvrdila. "V budove základnej školy a v bližšie neurčených budovách nachádzajúcich sa na Námestí Sv. Trojice v Banskej Štiavnici, vykonané pyrotechnické prehliadky nepotvrdili prítomnosť bomby, či akéhokoľvek nástražného výbušného systému. Polícia sa prípadom naďalej intenzívne zaoberá," dodala polícia.

Viac o téme: BombaEvakuáciaBanská Štiavnica
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu