Streda28. február 2024, meniny má Zlatica, zajtra Radomír

Dvaja mladíci okradli v Hlohovci seniorku: Nešlo o prvú krádež

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

HLOHOVEC - Kamerové záznamy pomohli polícii stotožniť páchateľov krádeže v Hlohovci, ktorej sa dopustili dvaja mladí muži z okresu Nitra na 79-ročnej seniorke. Jeden ju okradol o tašku, druhý sa ulakomil na veci v nej. Obaja sú obvinení zo zločinu krádeže spolupáchateľstvom. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

Muž vo veku 18 rokov si v podvečerných hodinách vyhliadol staršiu ženu, ktorá práve prechádzala pri bytovkách. "Z pravej ruky jej vytrhol kabelku a utiekol. Krátko na to ju odložil k jednému z múrikov, kde si ju mal neskôr vyzdvihnúť jeho 20-ročný kamarát. Ten kabelku po tom, ako z nej vybral mobilný telefón a finančnú hotovosť, vyhodil do smetného koša," uviedla hovorkyňa. Svojmu mladšiemu spolupáchateľovi mal dať ako podiel zo zisku hotovosť vo výške dve eurá.

archívne video

Polícia obvinila 36-ročného muža, ktorý v Bratislave okradol seniorku (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

Policajtom sa podarilo operatívnou činnosťou a analýzou záznamov z kamery osoby podozrivé z krádeže stotožniť a zadržať. "Ukradnutú kabelku zaistili a po vykonaní potrebných úkonov ju vrátime majiteľke. Starší z dvojice, ktorý už bol v minulosti odsúdený za krádež, je stíhaný väzobne," doplnila Antalová. Vzhľadom na to, že skutok spáchali na staršej osobe, mužom hrozí trest odňatia slobody až na desať rokov.

Viac o téme: MladíciPolícia SeniorkaHlohovecKrádež
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu