Pondelok4. december 2023, meniny má Barbora, Barbara, zajtra Oto

Obrovská tragédia v Krivanoch: Horel rodinný dom! Požiar si vyžiadal jednu obeť

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

SABINOV - Jednu obeť si vyžiadal štvrtkový požiar rodinného domu v obci Krivany v okrese Sabinov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová, ohlásený bol krátko pred 1.00 h.

Na mieste udalosti zasahovalo osem hasičov zo Sabinova a Lipian so štyrmi kusmi hasičskej techniky, ako aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Lipany s jedným kusom techniky.

"Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiarom je zasiahnutý celý interiér a časť strechy rodinného domu. Zasahujúci hasiči odpojili objekt od prívodu energií a okamžite začali s hasebnými prácami. Požiar sa hasičom podarilo po viac ako dvoch hodinách lokalizovať za súčasného rozoberania konštrukcie strechy. Po lokalizácii požiaru bola v objekte nájdená jedna osoba bez známok života. Obhliadajúci lekár konštatoval u osoby exitus," uviedla Knišová.

Boli použité aj autonómne dýchacie prístroje

Krátko pred 5.00 h hasiči požiar zlikvidovali a následne vykonali záverečný prieskum pomocou termovíznej kamery. Z dôvodu silného zadymenia boli pri zásahu použité autonómne dýchacie prístroje."Na miesto udalosti bol privolaný aj zisťovateľ príčin vzniku požiaru. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania. Následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na hodnotu 20.000 eur," dodala Knišová.

Viac o téme: Rodinný domPožiarHaZZKrivany
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu