Nedeľa, 28. máj 2023. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

Obrovský požiar rodinného domu v Novej Bystrici: Zasahovalo až 30 hasičov!

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

NOVÁ BYSTRICA - Požiar drevenej stavby rodinného domu v Novej Bystrici v okrese Čadca likvidovali v stredu (24. 5.) tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Podľa Michala Kypusa z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline požiar vznikol pravdepodobne po výbuchu nahromadeného plynu.


Doplnil, že požiar sa rozšíril na humno a ohrozoval ďalšie rodinné domy. "Mimo domu našli hasiči dve osoby s popáleninami v opatere posádky Záchrannej zdravotnej služby. Po ošetrení ich transportovali do nemocnice v Čadci. Tretia postihnutá osoba bola v šoku a ošetrili ju zdravotníci z ambulancie HaZZ," uviedol.

Archívne video: Požiar v Prahe: Plamene zachvátili byt na 12. poschodí

Na hasenie z exteriéru nasadili hasiči šesť vodných prúdov z cisternových automobilových striekačiek. "Požiar lokalizovali krátko po 21.30 h. Drevená konštrukcia rodinného domu bola zborená. Postupným rozoberaním konštrukcie, vyhľadávaním skrytých lokálnych ohnísk a ich následným hasením požiar zlikvidovali vo štvrtok krátko pred 1.00 h. Pre veľké zadymenie hasiči zasahovali s autonómnymi dýchacími prístrojmi," dodal Kypus s tým, že výšku škody odhadli na 50.000 eur a príčina vzniku požiaru je v štádiu šetrenia.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články