Streda6. december 2023, meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz

Vodiči pozor! Národná diaľničná spoločnosť upozorňuje na čiastočné uzávery diaľnice na Slovensku

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj)

BRATISLAVA - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje na čiastočné uzávery diaľnic na západe a východe Slovenska. Niektoré dopravné obmedzenia začnú platiť od soboty (20. 5.). Informovala hovorkyňa spoločnosti Eva Žgravčáková.

NDS upozorňuje vodičov na čiastočnú uzáveru niektorých úsekov diaľnice D2 v oboch smeroch. Dôvodom je oprava vozovky, ktorá sa bude konať v etapách. Obmedzenia začnú platiť od soboty. "Doprava bude vedená vždy vo voľnom jazdnom páse," podotkla spoločnosť.

VIDEO: Pri vážnej nehode na diaľnici D2 v smere do Česka sa zrazil autobus a kamión

Pri vážnej nehode na diaľnici D2 v smere do Česka sa zrazil autobus a kamión (Zdroj: TASR/Michal Svítok)

Čiastočná uzávera bude aj na diaľnici D1 medzi kilometrami 331 a 340 v oboch smeroch. Dôvodom je obnova protikoróznej ochrany zábradlí na moste. Obmedzenie bude trvať od pondelka (22. 5.) do začiatku augusta. Spoločnosť upozorňuje tiež na opravu vozovky v úseku diaľnice D1 Trnava - Horná Streda, v ľavom jazdnom páse v kilometroch 80,5 až 79. Obmedzenie sa týka obdobia od pondelka do 4. júna.

NDS apeluje na verejnosť, aby dbala na bezpečnosť pracovníkov a dodržiavala obmedzenia súvisiace s opravnými prácami. "Najčastejším dôvodom nehôd, často aj smrteľných, je totiž práve nepozornosť alebo nerešpektovanie predpísanej zníženej rýchlosti," upozornili diaľničiari.

Viac o téme: DiaľnicaUzáveraNárodná diaľničná spoločnosť
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu