Piatok, 31. marec 2023. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Terézia (18) je stále nezvestná: Záchranári prehľadávali kilometre brehov Dunaja! Na polícii skončil jej priateľ

Nezvestnú Teréziu Macalíkovú hľadajú od soboty.Galéria fotiek (5)
Nezvestnú Teréziu Macalíkovú hľadajú od soboty.
Zdroj: FB/ZSS, Facebook

BRATISLAVA - Celé Slovensko hľadá 18-ročnú Teréziu Macalíkovú, ktorá bez stopy zmizla v sobotu večer v centre hlavného mesta. Na bratislavskom Starom moste našli len jej kabát a mobilný telefón. Po mladej žene sa akoby zľahla zem.


Členovia Záchranného systému Slovenska, polícia, dobrovoľníci a rôzne pátracie tímy prehľadávajú kilometre brehov Dunaja. Hľadajú 18-ročnú Teréziu Macalíkovú, ktorá sa stratila v sobotu večer. "Pokračovali sme v pátraní po nezvestnej Terézii M., v spolupráci s Polícia SR - Bratislavský kraj oddelenie poriečnej Polície Bratislava. Člen Poriečnej Policie pátral s nami už od 29.1.2023 v čase jeho osobného voľna a spoločne sme koordinovali kroky pátrania v okolí rieky Dunaj. Dnes sa prehľadávali brehy pri rieke Dunaj, od Starého mosta až po Rovinku. Využitý bol peší tím a offroad vozidlá. Pátranie zatiaľ nebolo úspešné," informoval Záchranný systém Slovenska na sociálnej sieti. 

Terezin priateľ vypovedal na polícii

Vypovedať bol aj Terezin priateľ. "Podal som im ďalšiu rozsiahlu výpoveď, uviedol som im všetky časy, správy a nové informácie, ktoré sa nám podarilo zistiť,“ uviedol pre tvnoviny. "Išli sme ku mne, kde zaistili nejaké Terezkine osobné veci v prípade, že bude potrebné robiť testy DNA," dodal. Polícia teraz skúma kamerové záznamy aj z MHD a potenciálne možnosti, kde by sa mohla nachádzať. 

Pátranie po nezvestnej Terézii
Galéria fotiek (5)
Pátranie po nezvestnej Terézii Macalíkovej
Zdroj: FB/ZSS
Pátranie po nezvestnej Terézii
Galéria fotiek (5)
Pátranie po nezvestnej Terézii Macalíkovej
Zdroj: FB/ZSS
Mladá žena, študentka strednej umeleckej školy, zmizla v sobotu večer. Naposledu ju videli na bratislavskom Starom moste. Tam mala odísť po hádke s priateľom Nasimom. Tomu ešte napísala SMS-ku, že sa nachádza práve tam. Keď tam dorazil krátko po 20-tej hodine, na moste bol len jej kabát a peňaženku. Po Terézii nebolo ani stopy. Rodina informovala, že jej mobilný telefón má v rukách polícia. 

Terézia Macalíková
Galéria fotiek (5)
Terézia Macalíková
Zdroj: Minv

Svedkovia vypovedali, že ju tam okolo 19:30 hodine videli sedieť. Ďalšia svedkyňa, ktorá prechádzala po moste a telefonovala, vypovedala, že spod mosta na petržalskej strane počula ženský plač. 

Nezvestná Terézia Macalíková

Ak ste Teréziu videli alebo máte akékoľvek informácie, kde by sa mohla nachádzať, kontaktujte políciu na čísle 158.

Popis nezvestnej

Terézia Macalíková
Galéria fotiek (5)
Terézia Macalíková
Zdroj: IG/T.M.

Dátum nar.: 13.09.2004

Štátna príslušnosť: SR

Bydlisko: okres Topoľčany

Dátum vyhlásenia: 28.01.2023

Popis osoby: Vysoká cca 160 cm, štíhla postava, ryšavé dlhé kučeravé vlasy pod ramená, modro zelené oči, výrazné pehy.

Popis oblečenia: čierne tepláky, čierna mikina, biele snehule s kožušinou. Naposledy bola videná v sobotu 28.1. okolo 19:30 v Bratislave na Starom moste.

Terézia (18) je stále nezvestná: Záchranári prehľadávali kilometre brehov Dunaja! Na polícii skončil jej priateľ

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články