Utorok, 29. november 2022. Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej, Andreas.

Bývalý šéf Finančnej správy Imrecze má policajnú ochranu! Môže za to podozrivý predmet na jeho aute

 František ImreczeGaléria fotiek (1)
František Imrecze
Zdroj: Topky/Maarty

BRATISLAVA - Exšéf Finančnej správy František Imrecze požiadal o policajnú ochranu. Stalo sa tak potom, čo si na aute našiel pripevnené podozrivé zariadenie, o ktorom sa neskôr zistilo, že ide o lokalizátor polohy.


Polícia v stredu zasahovala v bratislavskej Petržalke pri zimnom štadióne. Privolal ich František Imrecze, ktorý je obvinený a spolupracuje s políciou. Svedčí proti oligarchom, ale aj proti najvyššie postaveným politikom zo Smeru. Bývalý šéf Finančnej správy si pod autom našiel pripevnený neznámy predmet. 

Imrecze sa bojí o svoj život a preto požiadal o policajnú ochranu. Informoval o tom portál Startitup. Zariadenie bolo veľké, malo vážiť okolo jedného kilogramu a pripevnené bolo modrou páskou. Malo by ísť o GPS. 

Advokát Františka Imreczeho Miroslav Ivanovič povedal, že bývalý šéf Finančnej správy je z toho, čo si pod autom našiel, znepokojený. Nevylúčil tiež súvis s blížiacim sa výsluchom Imreczeho pred senátom Špecializovaného trestného súdu v korupčnej kauze Mýtnik, v ktorej je František Imrezce kľúčovým svedkom.

Viac o téme:


 
 

Najčítanejšie články