Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Polícia vyhotovila štatistiku za máj: V Trnavskom kraji zaznamenala 129 dopravných nehôd

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj)

TRNAVA - Polícia zaznamenala za mesiac máj v rámci Trnavského kraja celkovo 129 dopravných nehôd, čo je o tri nehody viac ako v máji minulého roku. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Od začiatku roka riešili policajti 498 nehôd, čo je o 64 viac ako vlani. "Najviac nehôd (39) evidujeme v okrese Trnava. Najväčší nárast nehôd sme zaznamenali v okrese Dunajská Streda, kde ich počet stúpol oproti rovnakému obdobiu minulého roku na takmer dvojnásobok. Celkovo sme v tomto okrese riešili 25 zrážok," uviedla Antalová.

Pod nehody sa podpísal aj alkohol

Vodiči pod vplyvom alkoholu spôsobili 11 dopravných nehôd. Viac ako polovica podgurážených vodičov havarovala v okresoch Trnava a Dunajská Streda. "Účastníkmi májových dopravných nehôd sa stali 11 cyklisti a štyria chodci, v dvoch prípadoch to boli deti. Vinníkmi boli šiesti cyklisti, z toho jeden bol opitý a jeden chodec. Vo zvyšných prípadoch nehody zavinili vodiči," doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Príčinou nehôd bolo najčastejšie porušenie povinností vodiča, nesprávna jazda cez križovatku a neprimeraná rýchlosť. "Pri dopravných nehodách podľahli ťažkým zraneniam, rovnako ako v minulom roku, tri osoby. Dvaja ľudia zomreli v okrese Dunajská Streda a jeden jazdec na elektrickej kolobežke v okrese Hlohovec. Ťažké zranenia utrpelo 11 osôb a 71 osôb sa pri nehodách zranilo ľahko," informovala Antalová.

Viac o téme: MájDopravné nehodyPolícia Trnavský kraj
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu