Nedeľa, 25. júl 2021. Meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana.

Polícia odhalila v okrese Prievidza dvoch taxikárov pod vplyvom alkoholu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
15.06.2021 16:13

PRIEVIDZA - Prievidzskí dopravní policajti počas víkendu odhalili až dvoch vodičov taxislužby, ktorí v okrese Prievidza jazdili pod vplyvom alkoholu. Taxikárom zadržali vodičské preukazy a zakázali ďalšiu jazdu. Informovala o tom v utorok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.


V prvom prípade išlo o 53-ročného taxikára, ktorý práve išiel do práce. Vodiča Fabie zastavili a kontrolovali policajti 12. júna po 6.00 h na ceste II/574 v Nitrianskom Rudne. "Pri cestnej kontrole sa podrobil dychovej skúške s výsledkom merania 0,43 mg/l, čo predstavuje 0,90 promile alkoholu. Policajti mu ďalšiu jazdu zakázali a zadržali mu vodičský preukaz," uviedla polícia.

Ďalšieho vodiča jazdiaceho pod vplyvom alkoholu policajti  odhalili 13. júna o 10.43 h na ceste I/9 v Ráztočne, keď prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 20 kilometrov za hodinu. "Šesťdesiattriročný vodič taxislužby na vozidle Škoda Fabia sa pri cestnej kontrole podrobil dychovej skúške s výsledkom merania 0,24 mg/l, čo predstavuje 0,50 promile alkoholu. Zarážajúce a veľmi nezodpovedné je, že v tom čase viezol 15-ročnú zákazníčku," doplnila polícia s tým, že aj v tomto prípade vodičovi policajti ďalšiu jazdu zakázali a na mieste mu zadržali vodičský preukaz.

"Taxikári policajtom uviedli, že pili vo večerných hodinách a mysleli si, že už nenafúkajú. Obaja si nejaké obdobie nezajazdia. V správnom konaní na okresnom dopravnom inšpektoráte obom hrozí pokuta do 800 eur a zákaz činnosti do troch rokov," dodala polícia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články