Utorok, 30. november 2021. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

Bezcitný opatrovateľ: Týral klienta!

Opatrovateľ surovo dobil Mira (28) gumenou hadicou.
Opatrovateľ surovo dobil Mira (28) gumenou hadicou.
Zdroj: Nový Čas
16.02.2008 07:00

ŽILINA - Mentálne postihnutého muža namiesto opatrovania zmlátil gumenou hadicou. K udalosti došlo v Domove sociálnych služieb pre dospelých v Zástraní (okr. Žilina). Riaditeľka ústavu opatrovateľa prepustila a prípadom sa začala zaoberať polícia.


Opatrovateľ Peter (50) zmlátil ťažko mentálne postihnutého Mira (28) zrejme za trest, lebo si dvakrát vyprázdnil črevá. Keď ho ďalšia pracovníčka ústavu dala do sprchy, do veci sa vložil Peter, ktorý ho zmlátil gumenou hadicou. Druhému postihnutému mužovi zas prikázal, aby Mira polieval studenou vodou.

„Keď som sa to dozvedela, bola som z toho zhrozená. Niečo také sa u nás doteraz nestalo. Postihnutý klient kričal, počul to náš údržbár, ktorý hneď zavolal službukonajúcich pracovníkov,“ uviedla riaditeľka ústavu Iveta Ďurišová. Potom spomínaného zamestnanca prepustila a na políciu podala trestné oznámenie.

Muž, ktorý v zariadení pracoval sedem rokov, sa k danej veci odmietol vyjadriť. „Nikoho som nezbil,“ odvetil len a zložil telefón. Policajti ho však včera vypočúvali.

Galéria

V tejto budove sídli Riaditeľka ústavu Iveta Ďurišová

Nástroje k článku


ZDROJ: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články