Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

AKTUÁLNE Jozef Majský sa chce dostať na slobodu: Súd bude rozhodovať o jeho prepustení

Zdroj: ČTK/Deml Ondřej
14.04.2021 11:55

PRAHA - Podnikateľ Jozef Majský odsúdený v kauze tunelovania nebankoviek, ktorý si odpykáva trest odňatia slobody v Českej republike, požiadal o podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody. Informoval o tom podpredseda a hovorca Okresného súdu Praha 4 Michal Dvořák.


"Verejné zasadnutie je nariadené na 6. mája. Iné informácie nie je možné v tejto chvíli poskytnúť," objasnil ďalej Dvořák. Majský si svoj trest naďalej odpykáva vo väzení Praha 4 – Pankrác.

Majskému končí trest 3. decembra 2026, požiadať o prepustenie mohol už v januári tohto roka. Majskému bol uložený trest odňatia slobody vo výmere deväť rokov. Podľa aktuálne platnej úpravy v ČR postačuje výkon tretiny uloženého trestu. Možno mu odpočítavať z celkovej výmery šesť rokov.

Majský strávil na Slovensku vo väzbe v rokoch 2002 až 2004 takmer dva roky. Následne bol vo väzbe od novembra 2006 až do októbra 2007. Napokon bol v ČR vo väzbe od polovice júna minulého roka. Všetky väzby sa mu zarátavajú do výkonu trestu.

Jozef Majský
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Pražské súdy v januári tohto roka a v decembri minulého roka uznali rozsudok Najvyššieho súdu (NS) SR z leta 2020. Ten zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platilo teda rozhodnutie ŠTS v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Po Majskom bolo vyhlásené národné i medzinárodné pátranie. Slovenská polícia na začiatku augusta 2020 potvrdila, že ho zadržali v pražskej nemocnici.


Galéria

Jozef Majský

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články